Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Jaunimas regione: sugrįžti ar pasilikti didmiestyje?

Jaunimas regione: sugrįžti ar pasilikti didmiestyje?

Viena didžiausių problemų regionuose – išvykstantys jauni žmonės. Dažnu atveju jie atgal į regionus ir negrįžta dėl platesnio veiklų, studijų, darbo, gyvenamosios vietos pasirinkimo didmiesčiuose. Statistikos duomenimis, Marjampolėje nuo 2021 metų pradžios iki 2022 metų pradžios sumažėjo beveik 2 tūkst. nuolatinių gyventojų.

Ši problema aktuali ir patiems jauniems žmonėms, kurie norėtų grįžti į gimtąjį miestą, ar persikelti į regionus, tačiau ne visada turi pakankamai galimybių. Dėl šios priežasties asociacija „Jaunimas YRA“ kvietė išvykusius į kitus miestus marijampoliečius į diskusiją „Mariukę iškeičiau į didmiestį, kodėl?“.

Diskusijos metu buvo iškeltos pagrindinės problemos vyraujančios regione: darbo, studijų, ilgalaikės veiklos pasiūlos stoka. Renginyje dalyvavo ir jauni žmonės kurie pasiliko ar grįžo atgal į Marijampolę: dauguma jų teigia, jog miestas yra kompaktiškas, turi patogų susisiekimą, jame pakankamai ramu, tačiau taip pat sutinka su prieš tai įvardytomis problemomis.

Dalyviai diskusijoje pasidalijo savo asmenine patirtimi, kai kurie net išsakė konkrečius siūlymus, kas galėtų pagerinti gyvenimo kokybę regione. Įspūdžius po diskusijos ir pagrindinius jos akcentus galima išgirsti naujame tinklalaidės „Podcastas YRA: galimybės regione“ epizode:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE