Pagrindinis > Dėmesio! > „Jaunimas YRA“ kviečia į diskusiją „Sakyk, ką jauti“

„Jaunimas YRA“ kviečia į diskusiją „Sakyk, ką jauti“

Kasdieniame bendravime naudojame kalbą, tačiau kiekvienas skirtingai sugeba išsakyti, ką jaučia ir ką galvoja. Jei mums trūksta socialinių kompetencijų, empatijos ar vienas kito pajautimo, dažnai galime nesusikalbėti. Netinkamai išsakyta mintis gali įžeisti kitą, įskaudinti patį save bei sukurti bendravimo sunkumų. Dėl šių priežasčių „Jaunimas YRA“ kovo 23 d., 18 val., rengia online diskusiją „Sakyk ką jauti“, kuri bus transliuojama Facebook paskyroje.

Pagrindinis diskusijos tikslas – aptarti kalbą, jos poveikį ir sukeliamas emocijas mums patiems ir mūsų vartojamos kalbos adresatams. Kalba gali sukelti įvairias emocijas: laimę, nuostabą, liūdesį, baimę, pasibjaurėjimą, pyktį, tad tai gali būti ir itin jautru, juk žodžiai kartais žeidžia labiau nei veiksmai. Iš visuomenėje vartojamos kalbos bei jos padarinių galime matyti, jog jausmų ir nuomonės išsakymas per kalbą yra probleminė tema. Renginio metu aptarsime žodžių galią, jų įtaką mums, kitiems bei mūsų emocijoms. Aptarsime ir svetimybių vartojimą, paanalizuosime kaip skiriasi kalbos vartojimas gyvai bei nuotoliniu būdu. Išgirsime, kaip kalbėdami žmonės gali lengviau bendrauti vienas su kitu, apibūdinti ne tik save, bet ir kitus.

Diskusijoje dalyvaus ir savo įžvalgomis bei mintimis dalinsis kompetentingi pranešėjai: visuomenės sveikatos specialistė bei emocinės paramų linijų savanorių mokytoja Viktorija Andreikėnaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė ir žmogaus teisių portalo manoteises.lt redaktorė Jūratė Juškaitė ir diskusijos metu mintis teisinga linkme pakreips moderatorius, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narys Darius Stonys.

Organizacijos nariai tiki, jog šia tema reikia kalbėti, taip skatinant žmones nebijoti išreikšti save ir savo emocijas naudojant kalbą. Tad jau kovo 23 d., 18 val., kviečia į diskusiją „Sakyk, ką jauti“, kuri bus tiesiogiai transliuojama „Jaunimas YRA“ Facebook paskyroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE