Pagrindinis > Regione > Jaunimas > „Jaunimas yra“ kviečia į online konferenciją: „Šauk klausimą psichologui“

„Jaunimas yra“ kviečia į online konferenciją: „Šauk klausimą psichologui“

Vos prieš keletą dienų vykusioje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos Asamblėjoje organizacijos pasirašė deklaraciją dėl jaunimo psichikos sveikatos puoselėjimo, tad Marijampolės jaunimas šiuo karantino laikotarpiu skatina bendruomenės narius atkreipti dėmesį į emocinės sveikatos problemas. Organizacija „Jaunimas YRA“ visus kviečia į keturias online konferencijas „ŠAUK KLAUSIMĄ PSICHOLOGUI“, kuriose vyks pokalbiai su emocinės sveikatos specialistais. Jie pasidalins savo darbo specifika, kalbės apie emocinę sveikatą, apie tai, kaip jauniems žmonėms atrasti save, kaip valdyti stresą, patiriamą šeimoje ar mokykloje, kaip susidoroti su kitomis problemomis.

Emocinės problemos gali atsirasti kiekvienam, dėl įvairiausių priežasčių, tokių kaip didelis stresas darbe, mokykloje, patyčios ar smurtas. Psichologų teigimu emocines problemas visada lydi nesaugumo ar baimės jausmas, didelė įtampa, nuolatinis nerimas, dirglumas arba empatija, beviltiškumo jausmas, tad būtent į šiuos faktorius kiekvienas žmogus turėtų atkreipti dėmesį bei ieškoti pagalbos ir specialistų, galinčių padėti.

Pirmasis online renginys bus transliuojamas jau ketvirtadienį, lapkričio 12 dieną, 18 val., „Jaunimas YRA“ facebook platformoje. Jame savo mintimis dalinsis psichologė Janina Džiautienė, psichologijos bakalauro studentė Kotryna Danielevičiūtė bei Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narys Darius Stonys. Pokalbyje specialistai pasidalins savo darbo patirtimi ir specifika, atsakys į užduotus klausimus (juos galite užduoti slido.com #SAUKKLAUSIMA), taip pat kalbės apie žmogaus emocinę sveikatą, papasakos, kaip suprasti, kada reikia psichologo pakalbos ir tai, jog lankytis pas specialistus nėra nieko blogo.

Dažnai žmonės bijo pasirodyti silpnais ar kitokiais aplinkinių atžvilgiu, bijo pripažinti, jog be pagalbos negali tvarkytis su savo problemomis, jaučia gėdos jausmą. Pasitaiko ir bijančių būti nesuprastu, galvojančių, jog psichologas nepadės išspręsti iškilusių bėdų, ims smerkti ar kaltinti atėjusį į terapiją. Tinkamu metu nesikreipiant į specialistus, visa tai gali pavirsti didesnėmis problemomis. Gali išsivystyti depresija, panikos atakos, nemiga, įvairios priklausomybės ar dažnu atveju net fiziniai negalavimai.

Organizatoriai tiki, jog  šis renginys padės mažinti psichikos sveikatos stigmą, padės kitiems suvokti, jog yra labai daug žmonių, kurie kenčia nuo emocinių sutrikimų ir tai yra visiškai normalus reiškinys, tačiau svarbiausia nebijoti – apie tai kalbėti, nebijoti permainų, kurios laukia besikreipiant pagalbos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE