Pagrindinis > Namai > Būstas > Ką reikia žinoti prieš perkant šilumos siurblį?

Ką reikia žinoti prieš perkant šilumos siurblį?

Perėjimas nuo tradicinės šildymo ir vėsinimo sistemos prie šilumos siurblio suteikia savininkams daug privalumų, jei jie perka tinkamo dydžio. Šilumos siurblys, kuris veikia elektra, o ne gamtinėmis dujomis ar propanu, yra daug efektyvesnis ir nuoseklesnis, nes jis gali šildyti ir vėsinti namus. Šiuo metu sparčiai populiarėja šilumos siurbliai oras-vanduo. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie šilumos siurblius.

Šilumos siurblių tipai

Oro šaltinio šilumos siurbliai: tai pigiausias tipas. Jis naudoja orą už namo ribų. Jo efektyvumas yra mažesnis, kai oro temperatūra už namų ribų yra žemesnė už užšalimą.

Vandens šaltinio šilumos siurbliai: Šio tipo šilumos siurbliai naudoja vandens šaltinius, tokius kaip ežeras, upelis ar upė. Jie idealiai tinka, jei šalia namų yra toks vandens šaltinis.

Žemės šilumos siurbliai: kartais vadinamas geoterminiu šilumos siurbliu, jis naudoja pastovią aplinkos temperatūrą, esančią giliai namuose. Jie yra efektyviausi, tačiau jų įrengimo kaina yra didžiausia.

Kitas palyginimo veiksnys yra kompresoriaus tipas. Vienpakopiai kompresoriai yra tiesiog įjungiami ir išjungiami, o tai reiškia, kad kai jie yra įjungti, jie veikia maksimaliu lygiu, nepaisant poreikio. Dviejų pakopų šilumos siurblys turi dvi darbo būsenas: aukštesnė būsena veikia esant didžiausiai šilumos siurblio galiai, o žemesnė būsena yra mažesnė, bet efektyvesnė. Taip pat yra kintamos pakopos parinktis, kuri gali didėti arba mažėti mažesniais žingsniais.

Kaip nusipirkti geriausią šilumos siurblį

Turėdami keletą pagrindinių savo galimybių supratimo, dabar galite apsvarstyti, ko ieškoti šilumos siurblyje. Štai keletas pagrindinių šio sprendimo dalių.

Prekės ženklai: palyginkite kelis prekių ženklus, kad nustatytumėte, kuris pasirinkimas yra tinkamiausias jūsų poreikiams. Yra pigių prekių ženklų, įskaitant kai kuriuos jau parduodamus modelius, tačiau jie ne visada yra geriausi efektyvumo požiūriu. Vietoj to, ieškokite standartinių arba aukščiausios kokybės prekių ženklų tiems, kurie nori, kad šilumos siurblys tarnautų ilgiau.

Kaina: nustatydami sąnaudas, atsižvelkite į faktinio šilumos siurblio kainą kaip tik vieną komponentą. Taip pat turite atsižvelgti į įrengimo kainą. Tai gali apimti ortakių įrengimą arba naudojimą (jei jų dar neturite) arba sistemos energijos tiekimą. Taip pat atsižvelkite į šilumos siurblio eksploatavimo išlaidas. Atminkite, kad kai kurios vyriausybės ir komunalinių paslaugų programos tam tikrais atvejais gali padėti sumažinti išlaidas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE