Pagrindinis > Kitos temos > Ką svarbu žinoti apie plaukų šalinimą lazeriu?

Ką svarbu žinoti apie plaukų šalinimą lazeriu?

Plaukų šalinimas lazeriu – estetinės medicinos procedūra, kurios metu nepageidaujamiems plaukams šalinti naudojamas koncentruotos šviesos lazeris. Prietaisas skleidžia šviesą, o ją sugeria plaukuose esantis pigmentas (melaninas). Šviesos energija virsta į šilumą, kuri pažeidžia odoje esančius plaukų folikulus. Tai padeda maksimaliai pašalinti plaukus ir pristabdyti tolesnį jų augimą.

Svarbu žinoti, kad plaukų šalinimas lazeriu ne visam laikui, o tik labai ilgam periodui panaikina plaukus. Dėl šios priežasties nemažai žmonių vis nesiryžta išbandyti procedūros, tačiau tiesa ta, kad rinkoje kol kas dar nėra jokio kito būdo, kuris tokiam ilgam laikui sustabdytų plaukų augimą. Tad, kodėl nepamėginus?

Svarbu ir tai, kad reikės kelių procedūros kursų, tam, kad pavyktų pilnai pašalinti visus plaukus. Šiais laikais lazerių pasirinkimas gana didelis, todėl plaukų atsikratyti gali ne tik šviesios, bet ir tamsios odos ir plaukų savininkai. Tereikia pasirinkti tinkamą lazerio prietaisą.

Ar plaukų šalinimas lazeriu tikrai pasiteisina visais atvejais?

Plaukų šalinimo lazeriu procedūra paprastai pasirenkama, norint pašalinti nereikalingus plaukus nuo kojų, rankų, pažastų ar bikinio srities. Vyrai šios procedūros taip pat nenuvertina ir pasirenka šalinti, pavyzdžiui, krūtinės ar nugaros plaukus. Lazeriu naikinti plaukus galima praktiškai nuo bet kurios kūno vietos, išskyrus akių sritį. Taip pat svarbu pabrėžti, kad nereikėtų šalinti plaukų ant tatuiruotos odos plotų.

Kalbant apie geriausius procedūros rezultatus, didžiausią įtaką jiems turi plaukų spalva ir odos tipas. Kaip žinia, lazerio veikimo principas pagrįstas tuo, kad prietaiso šviesą turi sugerti ne odos, o plaukų pigmentas. Lazeris veikia folikulus, nepažeisdamas odos.

Pats geriausias kontrastas procedūrai yra šviesi žmogaus oda ir tamsūs plaukai. Tik verta paminėti, kad dabartinė lazerių technologinė pažanga jau leidžia kiekvienam klientui pasiekti išties gerų rezultatų. Taigi, net ir turint tamsią odą, tikrai galima sėkmingai pašalinti nepageidaujamus plaukus – reikia tik pasitikėti kvalifikuoto specialisto įžvalgomis ir aparato parinkimu.

Kaip pasiruošti plaukų šalinimo lazeriu procedūrai?

Prieš plaukų šalinimą lazeriu, jums turėtų būti paskirta konsultacija su gydytoju. Specialistas konsultacijos metu peržiūrės jūsų ligos istoriją, įvertins, ar turite odos pažeidimų, randų. Taip pat bus aptartas gydymo planas, reikalingų procedūrų kiekis ir nuspręsta, koks lazeris jums geriausiai tinka.

Prieš procedūrą svarbu:

– vengti saulės ir teptis SPF 30 – 50 kremu;

– nešalinti plaukų kitais būdais, nes tai gali pakenkti plaukų folikulams. Dieną prieš galima naudoti vienkartinius peiliukus, nes jie pašalina tik plaukus virš odos;

– vengti vartoti kraują skystinančius vaistus. Dėl kitų jums svarbių medikamentų  – įspėkite estetinės medicinos specialistą.

Ko galima tikėtis iš šios procedūros?

Paprastai plaukai pilnai pašalinami per 2 – 6 procedūros kursus. Pertraukų tarp procedūrų intervalas gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos odos vietos. Pavyzdžiui, jeigu plaukus šalinsite ten, kur jie auga labai greitai – kursą reikės pakartoti po maždaug 4 – 8 savaičių. Lėtesnio augimo srityje, pavyzdžiui, nugaroje, procedūrą reikės kartoti po 12 – 16 savaičių.

Kiekvienos procedūros metu reikės naudoti specialius apsauginius akinius – akis būtina saugoti nuo lazerio šviesos. Dėl skausmo jaudintis tikrai nevertėtų. Dauguma klientų teigia, kad skausmo nesijaučia, be to kai kurie lazeriai turi vėsinimo sistemas, kas suteikia dar daugiau komforto. Kartais yra naudojamas ir specialus šaldantis gelis.

Procedūros trukmė tiesiogiai priklauso nuo kūno vietos. Pavyzdžiui, šalinant plaukus nuo nugaros, galima užtrukti iki valandos. Naikinant plaukus nuo odos virš viršutinės lūpos – specialistas tetruks vos kelias minutes.

Kokių atsargumo priemonių imtis po procedūros?

Pirmas kelias valandas po procedūros galite pastebėti odos paraudimą ar lengvą patinimą. Tai visiškai normalu ir tik įrodo, kad gydymas pavyko sėkmingai. Labai greitai šie reiškiniai pranyks.

Svarbu žinoti, kad plaukai nuslinks ne iš karto, o per kelias dienas ar savaites. Taip pat pastebėsite ir kitų plaukų naują augimą. Tai natūralu, nes kiekvienas plaukas auga skirtingomis fazėmis. Būtent todėl ir reikia kelių lazerio procedūrų.

Jei norite visam laikui atsikratyti plaukų, greičiausiai reikės palaikomųjų lazerio procedūrų, tačiau jos jau bus retesnės ir trumpesnio kurso, nei pati pirmoji. Plaukai, jeigu ir auga, tai auga plonesni ir ne tokie ryškūs, kaip seniau.

Po plaukų šalinimo ir tarp jau suplanuotų likusių procedūrų reikėtų privengti ne tik saulės, bet ir apsilankymų soliariume. Kasdien naudokite kremus nuo saulės, net, jei lauke ir debesuota. Taip pat procedūros dieną venkite bet kokios stiprios, rūgštinės kosmetikos. Geriausia leisti odai kelias dienas „pailsėti“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE