Pagrindinis > Kitos temos > Ką turėti su savimi saulėtą dieną?

Ką turėti su savimi saulėtą dieną?

Nors prasidėjus šiltajam sezonui norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke, ne paslaptis, kad saulės spinduliai gali būti pakankamai pavojingi. Tam, kad galėtume išvengti bet kokių nemalonių situacijų, pasivaikščiojimams saulėtu oru pravartu pasiruošti iš anksto. Susipažinkite su pagrindiniais daiktais, kuriais turėtumėte apsirūpinti prieš prasidedant šilčiausiam sezonui.

Apsauginės priemonės nuo saulės

Apsaugą nuo saulės veidui patariama naudoti ištisus metus, tad ką jau kalbėti apie saulėtas vasaros dienas – tuomet reikia pasirūpinti ir kitomis kūno vietomis. Tam geriausia pasitelkti SPF filtrą turinčias apsaugines priemones. Aukščiausio lygio apsaugą suteikia SPF50 filtrą turintys produktai – juos ypač rekomenduojama pasitelkti veidui.

Apsaugą nuo saulės reikėtų atnaujinti kas keletą valandų, tad tokią priemonę visuomet pravartu turėti savo rankinėje. Galite rinktis kremus, pienelius, losjonus, purškiklius ar kitos, Jums priimtiniausios tekstūros produktus. Su gausia, tiek vaikams, tiek suaugusiems pritaikyta įvairove susipažinsite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kepuraitė

Nuo saulės svarbu apsaugoti ne tik kūną, bet ir galvą – šiam tikslui galite pasitelkti kepuraites ar skrybėles. Dabar galima rasti itin stilingų jų modelių, kurie lengvai derės prie Jūsų puoselėjamo įvaizdžio. Šiuo atveju tipas nėra pats svarbiausias aspektas, tad turėsite laisvę eksperimentuoti su savo įvaizdžiu. Galvos apdangalo reikėtų nepamiršti ne tik vaikštinėjant gatvėmis, bet ir leidžiant laiką pliaže – tuomet apsauga yra ypatingai svarbi.

Akiniai nuo saulės

Saulės akiniai ne tik gali tapti žavia mūsų įvaizdžio dalimi – jie puikiai atlieka ir apsauginę funkciją, saugodami akis nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Geriausia rinktis tuos aksesuarus, kurie turi atitinkamą apsaugos lygį, kuris nurodomas prie konkrečių prekių – pagal jį galima spręsti apie šių stiliaus detalių pritaikymo galimybes. Dienos metu gali pakakti UV2 filtrą turinčių akinių nuo saulės, tačiau jei išsiruošite į šiltus kraštus, leisite laiką prie vandens ar vairuosite automobilį, verčiau rinktis UV3 filtrą turinčius modelius. Patį tamsiausią stiklą turi UV4 saulės akiniai – jie tinka kalnams, tačiau nėra pritaikyti vairavimui.  

Gertuvė vandens

Vanduo yra ypatingai svarbus daugeliui organizmo procesų – jis taip pat vėsina kūną, todėl jį gurkšnoti reikėtų net ir tuomet, kai nesate ištroškę. Jei turėsite vandens gertuvę kartu su savimi, tai padaryti bus kur kas paprasčiau. Galite rinktis ir mineralizuotą vandenį, tačiau turėtumėte vengti kofeino, gazuotų ir saldiklių turinčių gėrimų, kadangi jie tik dar labiau skatina dehidrataciją. Rankinėje pravartu turėti ir lengvų užkandžių, jei dienos eigoje išalktumėte. Karštomis vasaromis dienomis ypač patartina rinktis šviežius vaisius, daržoves, baltyminius batonėlius arba riešutus – tarp šių produktų surasite bent kelis mėgstamus.

Lengvi, gerai kvėpuojančių audinių rūbai

Tam, kad karštomis, saulėtomis dienomis jaustumėtės kaip įmanoma patogiau, verta pagalvoti ir apie savo aprangą. Jei Jūsų garderobe dominuoja juodi atspalviai, tokius rūbus verčiau palikite vėsesnėms dienoms, kadangi jie dar labiau traukia saulės spindulius. Kur kas tikslingiau būtų rinktis šviesių spalvų ar pastelinių atspalvių drabužius, kurie saulę atspindi. Jie turėtų būti pasiūti iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, lino ar medvilnės. Svarbiausia vengti sintetinių pluoštų. Geriausia, jei apranga bus pakankamai laisva ir gerai praleis prakaitą – tuomet pavyks išvengti bet kokio diskomforto. Kartais netgi verta pagalvoti apie ilgesnes rankoves, kadangi dėvint tokius rūbus sumažėja rizika nudegti saulėje.

Apsirūpinę visais šiais daiktais, šilčiausias, saulės kupinas dienas galėsite pasitikti be jokių nemalonių padarinių. Visgi, reikėtų voniomis pernelyg nepiktnaudžiauti ir kaitriausiomis valandomis dažniau surasti pavėsį.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE