Kanaliniai ventiliatoriai yra vienas iš populiariausių sprendimų efektyviai vėdinimo sistemai sukurti. Jie pasižymi dideliu našumu, kompaktiškumu ir paprastu montavimu. Tačiau pagrindinė jų ypatybė yra ta, kad ventiliatoriai gali būti montuojami dviem būdais: oro kanalų šachtose arba tarp pakabinamų lubų ir pagrindinių lubų. Dėl to jie labai tinka visoms gyvenamosioms ir pramoninėms patalpoms, taip pat sandėliams.
Žinoma, prieš renkantis kanalinį ventiliatorių reikia atsižvelgti į daugybę kriterijų ir specifikacijų. Taip pat būtina iš anksto nustatyti, kur bus montuojama įranga, ir, remiantis šia informacija, pasirinkti tinkamą tipą. Taigi šiame straipsnyje aptarsime, kur naudojami kanaliniai ventiliatoriai ir į kokias jų savybes atsižvelgti prieš įsigyjant.
Kur naudojami kanaliniai ventiliatoriai?
Prieš pasirinkdami šį vėdinimo tipą, apsvarstykite jo naudojimo būdus. Juk reikia suprasti, kam jis geriausiai tinka ir kur jį galima įrengti. Taigi kanaliniai ventiliatoriai naudojami kuriant:
– ištraukiamojo ir paduodamojo-ištraukiamojo vėdinimo sistemas – butams ir sodyboms;
– energiją taupančias vėdinimo sistemas – biurams ir prekybos centrams;
– mechaninio vėdinimo sistemas – komercinėms patalpoms;
– vėdinimo sistemas, kurioms keliami specialūs švaros ir triukšmo reikalavimai – medicinos įstaigoms;
– reguliuojamo našumo sistemas – administracinėms ir švietimo įstaigoms;
– produktyvaus vėdinimo sistemas su oro valymu, vėsinimu ir šildymu – pramoniniams pastatams, gamybiniams pastatams ir kt.
Pagrindiniai kanalinio ventiliatoriaus pasirinkimo kriterijai
Norėdami rasti geriausią kanalinį ventiliatorių, atitinkantį visus parametrus, turite žinoti, į ką atkreipti dėmesį. Taigi apžvelkime svarbiausius atrankos kriterijus:
1. Našumas. Jį reikia parinkti pagal patalpą, kurioje bus įrengta ventiliacija, nuo jo priklausys ir kanalinių ventiliatorių kaina.
2. Triukšmo lygis. Gyvenamiesiems objektams pageidautina rinktis mažo triukšmo modelius, o pramoniniams objektams – produktyvius, nes juose triukšmo lygis neturi ypatingos reikšmės.
3. Srauto greitis. Jis turėtų būti nuo 11 m/s iki 14 m/s. Jei jis mažesnis – vėdinimas bus neefektyvus, jei didesnis – bus labai triukšmingas.
4. Didelis privalumas – apsauga nuo dulkių, drėgmės ir kitų veiksnių. Priešingu atveju gali įvykti trumpasis jungimas arba anksčiau laiko sugesti pagrindiniai elementai.
5. Papildomi priedai. Jei reikia, galima pridėti atbulinį vožtuvą, paleidimo ir sustabdymo laikmatį ar kitus priedus.