Pagrindinis > Kitos temos > Kaip apšildyti sandėliavimo patalpas?

Kaip apšildyti sandėliavimo patalpas?

Už lango darosi vėsiau ir laikas pagalvoti, kaip sušildyti savo sandėliavimo patalpas. Tai ypač aktualu, kai sandėlis netinkamas dirbti žiemą. Jei nespėjote įsirengti didelės krosnelės ar katilo su radiatoriumi, teks ieškoti alternatyvių būdų, kaip apšildyti sodo būstą. Geras pasirinkimas yra dujiniai šildytuvai.

Šaltesniu metų laiku žmonės sugalvodavo įvairių būdų, kaip sušildyti savo patalpas

Alyvos šildytuvai dažniausiai yra pirmoji mintis, kuri ateina į galvą. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad jos nėra itin efektyvios, palyginti su kitomis modernesnėmis šildymo sistemomis. Nes alyvos radiatorius iš esmės tik šildo aplink jį esantį orą. Aišku, yra konvekcija, kai šiltas oras šiek tiek juda aukštyn ir į šonus, bet užtrunka ilgai, kol patalpa įkaista. Radiatoriai yra naudingi esant šalia daug žmonių.  Ieškodami galimų šildymo būdų, dažniausiai išbandome įvairius variantus. Elektrinis grindų šildymas dažnai yra naudingas.

Pirmajam pastato aukštui puikiai tiks šiltos grindys – kojos šiltos, galvos neperkaista. Tokiu būdu grindinis šildymas ilgą laiką išlaiko šilumą, o šiluma tolygiai pasiskirsto visoje patalpoje. Deja, grindų šildymo sistemos yra labai inertiškos, todėl joms sušilti reikia laiko. Tad užklupus šalčiams tenka ieškoti kitų patalpų šildymo variantų.

Geriausias ir greičiausias būdas pašildyti orą patalpoje yra naudoti šilumos ventiliatorių: kai oras yra vėsus, šiluma pradeda aktyviai cirkuliuoti visoje patalpoje. Nors kambarys greitai įšyla, jis atvėsta daug lėčiau, kai įrenginys yra išjungtas. Šilumos ventiliatorius turi keletą trūkumų: jis gali dirbti gana garsiai ir sunaudoti daug energijos.

Geresnis pasirinkimas yra infraraudonųjų spindulių šildytuvas, kuriam reikia mažiau elektros energijos. Taip pat, kai patalpa nėra didelė ir oro temperatūra lauke siekia nulį ar kelis laipsnius šalčio, šildytuvo galią galite sumažinti per pusę. Kita neįprasta ir efektyvi šildymo forma – šildomos grindjuostės: siauri, ilgi elektriniai arba vandens šildytuvai, tvirtinami prie sienos dugno. Geriausia tokiu būdu apjuosti visą kambario perimetrą. Galimos ir infraraudonųjų spindulių plėvelės grindų šildymo sistemos. Šios namų šildymo sistemos privalumas – per visą sieną iš apačios einantis šilumos skydas. Kai patalpa šildoma tokia sistema, oras neatšąla dėl sąlyčio su šaltomis sienomis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE