Pagrindinis > Naujienos > Kaip detoksikuoti organizmą namuose?

Kaip detoksikuoti organizmą namuose?

Besirengdami didžiosioms metų šventėms po truputį pildome šaldytuvus įvairiais Kalėdų stalui ir Naujųjų metų sutikimui skirtais maisto produktais bei alkoholiniais gėrimais. Kad šventė akims netaptų kančia skrandžiui ir visam organizmui, mitybos specialistas Gediminas Čižauskas siūlo nepiktnaudžiauti maistu ir gėrimais. Jei vis dėlto šių šventinių atributų išvengti nepavyks, vertėtų pasirūpinti detoksikacija, padėsiančia organizmui lengviau išsivalyti ir atstatyti visus gyvybiškai svarbius procesus. Tai padaryti lengvai bei saugiai galima ir namuose.

„Organizmo valymas arba detoksikacija – tai susikaupusių toksinių medžiagų ir šlakų pašalinimas iš organizmo. Mūsų kepenys – pats efektyviausias kenksmingų medžiagų šalintojas, bet net ir joms retkarčiais reikalinga pagalba: pavyzdžiui, žiemą, kai mažiau fiziškai judame ar po šventinio maratono, kai per trumpą laiką suvartojame daugiau maisto ir alkoholinių gėrimų nei įprasta. Laikas po Naujųjų metų – tinkamiausias prisiminti save, palepinti nebe skrandį, o visą organizmą, – pasakoja G. Čižauskas. – Ši procedūra gali pasirodyti sudėtinga, bet pakanka savaitę per metus skirti detoksikacijai, kad ne tik susireguliuotų medžiagų apykaita, pagerėtų odos būklė, bet ir padaugėtų energijos bei dingtų alinantis nuovargis.“

 1. Čižausko teigimu, detoksikuotis galima įvairiai, tačiau pagrindinis būdas – sureguliuoti mitybą ir skysčių vartojimą, kad virškinimo sistema pailsėtų, o organizmas apsivalytų. Papildomai galima vartoti vaistažolių ekstraktų, maisto papildų, o sunkiais atvejais – valyti organizmą medicininėmis priemonėmis. Beje, Kalėdos – ne vienintelis metas, kada organizmas prašosi išvalomas, yra daugybė faktorių, įrodančių detoksikacijos poreikį:
 2. Nemažėjanti kūno masė net ir intensyviai treniruojantis.
 3. Nuolatinis nuovargis – net ir po ilgo nakties miego.
 4. Nemiga, kurią skatina organizmui stresą keliantys toksinai.
 5. Smegenų veiklos sutrikimai – ypač dėl saldiklių bei mononatrio glutomato vartojimo.
 6. Dažnas galvos skausmas be jokios priežasties.
 7. Nuotaikos svyravimai, kuriuos sukelia toksinų pažeistas hormonų balansas.
 8. Blogas kūno kvapas, nemalonus tiek patiems, tiek aplinkiniams.
 9. Vidurių užkietėjimas – nepašalinti toksinai grįžta atgal į kraują.
 10. Raumenų skausmas ir maudimas, kuriuos sukelia toksinai, spaudžiantys skausmo receptorius.
 11. Spuogai, inkštirai – tai ženklas, kad jūsų kepenys nepajėgia vienos išvalyti kraujo.
 12. Padidėjęs jautrumas kvapams – apkrautų kepenų patvirtinimas.

Jei septynias dienas trunkantis savęs alinimas atrodo per sudėtingas ar nemotyvuojantis, yra ir paprastesnių kasdienių būdų spartinti toksinų šalinimą. Bene efektyviausias jų – arbatos gėrimas. Mokslininkai ištyrė, kad daugiausia antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais, randama arbatoje – kartais net iki 40 kartų daugiau nei vitamine C. Todėl arbata, ypač šaltuoju metų laikotarpiu, turėtų tapti būtina kasdienio raciono dalimi – detoksikacine priemone, padedančia ne tik organizme palaikyti skysčių pusiausvyrą, tačiau ir išvalyti jį nuo pavojingų medžiagų. Staigaus pokyčio gal ir nepajusite, tačiau palengvėjusi kepenų veikla, švaresnis kraujas pagerins savijautą, leis geriau išsimiegoti, pakels darbingumą.

Tradicinės kinų medicinos gamintoja bendrovė „Tasly“ Lietuvos rinkai pasiūlė naują produktą – Pu-erh arbatos esencijos ekstraktą  „Deepure“, kuri be  įprastų arbatos savybių pasižymi tirpumu vandenyje, tad ja patogu mėgautis tiek namuose, tiek išvykus į kelionę. „Deepure“ pagaminta iš aukščiausios kokybės arbatmedžio lapelių, auginamų specialiuose laukuose, apsaugant juos nuo sunkiųjų metalų ir pesticidų – taikant gerąją auginimo, surinkimo, ekstrakto išgavimo bei gamybos praktiką, kai laukuose naudojamos biologinės barjero priemonės. Inovatyvus džiovinimo būdas išlaiko arbatos esenciją ir gerąsias jos savybes. Pasitelkiant ilgaamžę Kinijos arbatos ruošimo patirtį bei moderniausias technologijas, taikomas medicinoje, pasiekta, kad „Deepure“ arbata yra greitai paruošiama, gryna, be cheminių priedų ar priemaišų, tinkama sveikai gyvenantiems žmonėms, norintiems saugiai ir be pastangų detoksikuoti organizmą.

„Detoksikacijos metu svarbu sumažinti riebaus, kepto maisto vartojimą, mėsą pakeisti vaisiais, daržovėmis, be to, visiškai atsisakyti alkoholio, miltinių gaminių, saldumynų ir kavos. Ryte, tik atsikėlus, reikėtų padaryti lengvą mankštą, kad organizmas gautų fizinio krūvio, išgerti stiklinę šilto vandens su citrinos sultimis ir dieną pradėti detoksikuojančios arbatos puodeliu. Taip pat svarbu nevalgyti prieš miegą, kad organizmas naktį apsivalytų, o ne dorotų maistą – tai padaryti padės ir raminantis puodelis Pu-erh arbatos su ramunėlėmis. Gruodžio 15 d. – Pasaulinė arbatos diena, tad bent šią dieną derėtų atsisakyti kavos bei alkoholio ir organizmą palepinti arbata“, – sako mitybos spcialistas G. Čižauskas.

ausveitis

Komentaras “Kaip detoksikuoti organizmą namuose?

 1. Jautriaodžiai žino, ką reiškia bloga aplinka.. Man jau nelaiku keičiama patalynė iš karto ant veido bėrimus iššaukia, realiai tvarkausi gana dažnai, su natūraliomis medžiagomis, vėdinu namus labai labai.. Kai atrandi kas tinka – super.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE