Pagrindinis > Naujienos > Alkoholio vartojimas ir vairavimas yra nesuderinami dalykai

Alkoholio vartojimas ir vairavimas yra nesuderinami dalykai

 

Aktyviai remiu vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio siūlymą dėl nulio promilių ribos visiems vairuotojams. Šio siūlymo priešininkai pradėjo pasakoti pasakas, kuriose nulio promilių ribojimo galimomis „aukomis“ pavertė dantų skalavimo skysčio ir kefyro vartotojus. Tose pasakose nutylima, kad toks ribojimas jau taikomas pradedantiesiems, taksi, motociklų, mopedų ir didesnių transporto priemonių vairuotojams.

Nežinau nė vieno atvejo, kai dėl kefyro ar kito produkto būtų kilusi problema. O gal tarp šio ribojimo priešininkų yra manantys, jog taksi vairuotojus kefyras veikia kitaip nei visus kitus vairuotojus? Neapsimetinėkime naiviais, kalbame apie sprendimą, kuris nebeleistų vairuotojui pačiam spręsti dėl jo suvartoto alkoholio įtakos jo vairavimui ir galimų promilių skaičiui. Skaitant naujienas apie visuomenei žinomus sportininkus, atlikėjus, politikus, sustabdytus neblaivius prie vairo, norisi tikėti, jog jie pirmieji balsuotų už nulio promilių ribą, nes nebūtų buvę pagundos sėsti prie vairo pavartojus nors truputį alkoholio.

Situacija keliuose primena karo veiksmų kronikas – per parą autoavarijose žuvo šeši žmonės. Galima teigti, jog tikrai ne visų autoavarijų priežastimi tampa alkoholio vartojimas, bet tokių nelaimių tikimybę jis didina dešimtimis kartų.

Kelyje vairuotojui patikime mūsų sveikatą ir gyvybę. Subrendusių, adekvačių žmonių noriu paklausti, ar jūs norėtumėte, kad jūsų vaikus, jūsų šeimą vežtų vairuotojas, kurio reakcija yra paveikta pavartoto alkoholio? Ar jūs norėtumėte, kad į kelią, kuriuo važiuoja jūsų šeima, išvažiuotų kitas automobilis, vairuojamas alkoholio pavartojusio vairuotojo? Ar jūs tam vairuotojui paliksite teisę nuspręsti, kiek vairavimą paveikė jo išgertas alkoholis?

Nemanau, kad nulio promilių riba išspręs visas problemas kelyje. Bus tokių nesveikos psichikos asmenų, kuriems jokie apribojimai nesutrukdys sėstis neblaiviems prie vairo. Tačiau didžiajai daliai sąmoningų vairuotojų nulio promilių riba duos aiškią žinią – alkoholio vartojimas ir vairavimas yra nesuderinami dalykai. Reikia susitaikyti su tuo, jog norėdami būti saugesni keliuose, turime priimti sprendimus, mažinančius galimas grėsmes ir nulio promilių riba tam tikrai pasitarnaus.

Ramūnas KARBAUSKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE