Pagrindinis > Kitos temos > Kaip pabrėžti žodžio svarbą naudojant angliškus artikelius?

Kaip pabrėžti žodžio svarbą naudojant angliškus artikelius?

Nieko nenustebinsime pasakydami, jog anglų kalba šiandien pasaulyje yra pati populiariausia, kitaip tariant, dažniausiai vartojama. Jeigu vyresnio amžiaus žmonės šią kalba žino ne taip jau ir gerai, tai jaunas žmogus, nemokantis angliškai kalbėti,  greičiausiai sukeltų visai suprantamą nuostabą. Juolab, kad manoma, jog ši kalba yra pakankamai lengvai išmokstama lyginant su kitomis. Sakykim, gerai visiems žinoma gramatikos dalis –  artikeliai. Angliškos artikelių taisyklės yra pakankamai paprastos ir lengvai įkandamos. Tuo tarpu, žodžio svarbą padeda pabrėžti labai efektyviai ir suprantamai.

Angliški artikeliai ir lietuvių kalba

Koks ryšys tarp mūsų gimtosios kalbos ir angliškų artikelių? Ogi, toks, kad to ryšio visiškai nėra. Dažnai kitos kalbos artikeliai yra gan didelis iššūkis net ir gerai angliškai kalbančiam lietuviui. Taip yra todėl, kad  mes jų neturime savo gimtojoje kalboje. Jei įdėmiai paklausytume gerai anglų kalbą įvaldžiusio tautiečio, po tam tikro laiko, tikėtina, pastebėtume netikslumų. Ką jau kalbėti apie pradedančius mokytis anglų kalbos. Tačiau, pabrėšime, viskas yra gerokai paprasčiau, nei atrodo iš pradžių.

Tenka susidurti su įvairiausiais patarimais, kaip apeiti sudėtingą artikelių vartojimą. Sakykim, sakinys – a kid is in the kitchen. Neaišku kuriuo atveju dera rašyti a kid, o kuriuo the kid. Dažnai patariama artikelį pakeisti žodeliu his arba her. Galbūt kai kuriais atvejais tai gali būti puiki išeitis, tačiau vargu ar bus tinkamas variantas tiems, kurie trokšta idealiai išmokti anglų kalbą. Todėl reiktų pasikaustyti kantrybe ir tikrai pavyks įveikti tą sudėtingą angliškų artikelių vartojimo kelią.

Kam reikalingi angliški artikeliai?

Be artikelio anglų kalboje neapsieina praktiškai nė vienas daiktavardis. Pagrindinė priežastis, kam jie reikalingi, yra daiktavardžio išskyrimas arba pabrėžimas. Kaip pavyzdį galima paimti paprastą sakinį I see a man. Štai tas pat sakinys su kitu artikeliu – I see the man. Lietuviškai kalbantis asmuo jį supras taip pačiai – aš matau vyrą, tuo tarpu anglakalbiams tai šiek tiek  skirtingi sakiniai. Su artikeliu a sakinys reikš, jog matote tiesiog vyrą, su artikeliu the – matote būtent tą, konkretų vyrą. Bendrame kontekste tokie dalykai turi labai svarbią reikšmę. Mūsų pateiktas pavyzdys puikiai atspindi, kam reikalingi artikeliai ir kokią funkciją jie atlieka. Tik iš pradžių tai gali atrodyti gana sudėtinga.  Patikėkite, mokantis kalbos su laiku  juos suprasti tikrai nėra sudėtinga.  Įprotis pagalvoti ar daiktavardis kažkuo išskirtinis ar kalbama bendrąja prasme, tampa savaime suprantamas.

Angliškų artikelių sąrašas ir jų naudojimo niuansai

Bene pačioje anglų kalbos mokymosi pradžioje studentas supažindinamas su artikeliais – a, an ir the. Apie tai, kad a ir an artikeliai vartojami nesiekiant pabrėžti daiktavardžio, be abejonės, jau žinote. Naujokams, dar tik neriantiems į anglų kalbos džiungles tikriausiai bus įdomu,  kuo skiriasi artikeliai a ir an. Pirmiausia, jie abu yra nežymimieji ir skirti nusakyti daiktavardžiui, kuris tekste nėra išskirtinis, dažniausiai minimas tik vieną kartą. Štai, kurį pavartoti sakinyje priklauso ne nuo aplinkybių, o nuo daiktavardžio pirmosios raidės. Jeigu daiktavardis prasideda priebalse, tuomet vartosite a, o jeigu balse – an.

Artikelis the  anglų kalboje  nusako praktiškai viską, kas yra kažkuo išskirtinis arba turi ryšį su kažkuo, apie ką kalbama. Beje, nors šis žodelis vartojamas su norimais išskirti daiktavardžiais, tačiau ne vartojamas su tikriniais daiktavardžiais. Tai bene pati svarbiausios šio žodelio taisyklė.

Taigi, jeigu jau pačioje mokslo pradžioje išsigandote artikelių ir kirba mintis, jog anglų kalba – jums neįveikiama viršūnė, nusiraminkite. Mūsų paminėtos taisyklės yra kone visa informacija, kurią reikia žinoti apie artikelius. O jums tereikia truputį praktikos ir kantrybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE