Pagrindinis > Namai > Kaip pagaliau nepersivalgyti per šventes?

Kaip pagaliau nepersivalgyti per šventes?

Daugelis su nekantrumu laukia Kalėdų. Tai viena gražiausių švenčių metuose, kuomet prie stalo susirenka patys artimiausi. Neatsiejama to dalis – skanus maistas, kurio per šventes paprastai būna ypač daug. Todėl dažnam nepavyksta išvengti persivalgymo. Visgi norint šventiniu laikotarpiu jaustis kuo geriau, maistu reikėtų mėgautis saikingai. Paprastais, tačiau veiksmingais patarimais, kaip nepersivalgyti ir išlikti energingiems, dalinamės šiame straipsnyje.

Nepraleiskite įprastų valgymų

Daugelis per šventes yra linkę praleisti įprastus valgymus, pavyzdžiui, pusryčius arba pietus. Galbūt tai ir atrodo geras būdas sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį, tačiau tikėtina, kad tokiu būdu labiau išalksite ir galiausiai persivalgysite. Siekiant to išvengti, rekomenduojama kiek įmanoma laikytis įprasto valgymo režimo. Taip nesijausite tokie alkani, kai pagaliau sėsite prie vaišių stalo.

Valgykite lėtai ir mėgaukitės maistu

Ar žinote, kad praeina maždaug 20 minučių iki tol, kol smegenys gauna pranešimą, kad skrandis yra pilnas. Jei per šį laiką toliau valgysite, galite suvalgyti daugiau, nei iš tikrųjų reikia jūsų organizmui. Taigi, sėdėdami prie vaišių stalo, stenkitės sulėtinti tempą ir gerai sukramtyti maistą. Pabandykite kas kelias minutes sutelkti savo dėmesį į vis kitą valgio aspektą – naudodami visus pojūčius, galėsite ne tik labiau mėgautis maistu, bet ir prailginti valgymo laiką. Taigi sumažinsite persivalgymo tikimybę.

Rinkitės kokybę, o ne kiekybę

Taip, sėdinti prie vaišėmis nukrauto šventinio stalo, kyla pagunda paragauti visko. Deja, tačiau kartais tai sunkiai įmanoma, o jei ir įmanoma, tai persivalgymas – garantuotas. Todėl gerai pagalvokite, ko iš tiesų tuo metu norite. Galbūt tai pyrago gabalėlis? Tuomet suvalgykite jį pasimėgaudami, vietoj to, kad stengtumėtės išragauti viską, kas tik tik yra ant stalo.

Tiesa, galvojant apie maisto kokybę, verta atsižvelgti ir į tai, kaip jis paruoštas. Aukštos kokybės virtuvės reikmenys, pavyzdžiui, puodai ir keptuvės, leidžia ne tik išgauti geresnį maisto skonį, bet ir išlaikyti didesnį naudingų medžiagų kiekį jame. Taigi investuoti į tokius virtuvės „pagalbininkus“ tikrai verta. Didelį sveikesniam maisto ruošimui tinkančių puodų ir kitų virtuvės reikmenų pasirinkimą galite rasti elektroninės parduotuvės Žana asortimente. Pasižvalgykite – galbūt taip atrasite dovaną sau ar kažkam kitam?

Tegul šios Kalėdos būna be persivalgymo. Sąmoningas valgymas – tai kelias į gerą savijautą ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir kiekvieną dieną. Taigi pasinaudokite mūsų pateiktais patarimais ir atraskite kitokį mėgavimosi maistu malonumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE