Pagrindinis > Naujienos > Kaip pradėti verslą?

Kaip pradėti verslą?

 

Ar verta pačiam kurti verslą? Ar verta žmones sudominti verslu, jo kūrimu ir plėtojimu, padrąsinti imtis iniciatyvos ir pradėti savo verslą? O gal verčiau dirbti ir nesiblaškyti?

12 straipsnių ciklu bandysime kartu atsakyti į šiuos klausimus. Kiekviename straipsnyje rasite patarimus, patirtimi dalinsis savo smulkų verslą turintys žmonės, padarę savo klaidų ir pasiekę aukštumų. Galėsite užduoti klausimus, į kuriuos Jums atsakys patyrę verslo konsultantai.

Trumpai apie straipsnius. Straipsniai subalansuoti tiems, kurie galbūt tik pasvajoja ar pasvarsto apie nuosavą verslą, ir puikiai tinka tiems, kurie jau kuria ir vysto savąjį verslą. Bus aptartos pačios svarbiausios temos, aktualios žmonėms, jau turintiems savo verslą  ar ketinantiems jį kurti. Žemiau Jums pateikiame straipsnių ciklo planą.

  image003

 

 

 

 

 

image004

 

 

 

 

image005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaitydami šį, pirmąjį, straipsnį, galėsite kitu kampu pažvelgti į verslo kūrimą. Verslo kūrimas – tai nauja pradžia, nauja galimybė, nauji patyrimai. Sužinosite, ką svarbu daryt ir ko nedaryti norint pradėti verslą bei į kokius 7 klausimus verta atsakyti ruošiantis kurti savo verslą.

Kuriame verslą: ką daryti ir ko nedaryti?

DARYTI

NEDARYTI

 • Rinktis veiklą, kuri pelninga. Kad ir kaip jūs mėgstate kepti bandeles, tačiau jei toje pačioje gatvėje įsikūrę trys kepyklėlės, rinkitės arba kitą „gatvę“, t.y. rinką, arba kitą produktą. Nemanykite, kad „nušluosite“ konkurentus be sunkios kovos. Pelną neša klientai – prisitaikykite prie to, ko jiems reikia.
 • Konsultuotis ir ieškoti informacijos. Ieškokite informacijos visur, kur tik galite jos gauti, į visus versle iškylančius klausimus jau yra atsakyta knygose, internete, konsultantų užrašuose. Būkite atviri ir visuomet, iškilus sunkiems klausimams, turėkite vilties ir optimizmo.
 • Rizikuoti. Jei nori turėti tai, ko dar neturi, – padaryk tai, ko dar niekad nesi daręs. Žinoma, rizika turi būti pamatuota ir įvertinta, nes ji visada yra – tik išmokite ją kontroliuoti, o ne jos vengti.
 • Pasirinkti tinkamus partnerius. Tai svarbu bet kuriame gyvenimo etape, ypač versle. Verslas kur kas sėkmingesnis, kai jus supa tinkami žmonės, kurie kompensuoja jūsų silpnybes, pasinaudoja jūsų stiprybėmis ir kartu sukuriate nuostabią komandą.
 • Rasti finansavimą. Investuotojai bet kada  pasiruošę investuoti į geras idėjas, kurios išspręs žmonių problemas, todėl supraskite, kad finansavimas nėra didžiausia kliūtis. Be to, naujai besikuriantis verslas gali gauti paramą verslo pradžiai, nemokamas konsultacijas. Tai aptarsime kituose mūsų ciklo straipsniuose.
 • Rinktis veiklą, kuri Jums nepriimtina. Pasirinkus veiklą, kuri nusižengia jūsų moralės normoms ar vidinėms nuostatoms, vargsite kiekvieną dieną, neturėsite polėkio dirbti,bus sunku vystyti verslą ir kurti naujas idėjas.
 • Tikėtis greito rezultato. Naujai sukurtas verslas – jūsų kūdikis, kuriam užaugti reikės laiko, laimė, ne 18 metų. Tačiau nereikia tikėtis, kad pirmi mėnesiai bus pelningi. Skaičiuojama, kad pradedant verslą, verta turėti santaupų bent šešiems mėnesiams. Aktyviai dirbant po šešių mėnesių jau yra tikimybė gauti pirmas pajamas, kurios leis pragyventi.
 • „Copy/ Paste“. Kad ir kaip gerai išmanytumėte draugo, kolegos ar kaimyno verslo modelį, atkartoti jo nepavyks. Skirsis rinka, laikas, kai pradedat veiklą, tiekėjai ir begalė kitų esminių punktų, todėl nekopijuokite, o kurkite savo. Juk antro „Facebook“ kol kas nėra!
 • Likti komforto zonoje. Labai paprasta prisitaikyti ir priprasti prie to, ką darai kiekvieną darbo dieną, ir nesuvokti, kad rezultatas bus toks pats, kaip ir kiekvieną darbo dieną. Plėsti komforto zonos ribas, nuolatos iš jos išeinant, yra vienintelis būdas pasiekti aukštumas.
 • Būti susiraukus ir tikėtis blogiausio. Svarbu, kad tikėtumėte savo idėja. Tik tokiu atveju galėsite ja „užburti“ ir kitus, pritraukti darbuotojus ir klientus. Šypsena – kalba, kurią moka visas pasaulis.

 

7 klausimai, į kuriuos verta atsakyti prieš pradedant verslą:

 • Ką man patinka daryti?

„Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti“./ Konfucijus/

Plačiai paplitęs mitas, jog dirbti reikia sunkiai, kad darbas negali teikti malonumo ir į darbą visi nenori eiti. Tačiau pasirinkus mėgstamą veiklos sritį, žmogus gali kur kas sparčiau tobulėti, tapti savo srities profesionalu ir visa tai daryti su malonumu bei polėkiu.

 • Ką moku daryti?

Atsakę į klausimą, ką jums patinka daryti, pagalvokite dar, o ką iš tų veiklų tikrai gebate puikiai atlikti? Būtent tai gali būti šauni jūsų verslo kryptis. Sėkmingiausi verslininkai į tris klausimus: „Ką man patinka daryti?“, „Ką moku daryti?“ ir „Ką gyvenime darau?“ turi vieną atsakymą.

 • Kas dar tai daro?

Apsidairykite aplinkui, galbūt norite steigti kirpyklą, nors aplinkui jau yra 5 kirpyklos, kurios sunkiai verčiasi? O gal jūsiškė bus tikrai ypatinga ir gebės pritraukti klientus? O galbūt jūs gaminate puikius kepinius, o netoliese nėra nieko panašaus į mažą jaukią kepyklėlę?

 • Kokią problemą išspręsiu?

Pamąstykite, kaip jūsų klientai, ar išsprendžiate jų problemas? Jeigu jūsų siūlomas produktas ar paslauga neišspręs žmonių problemų, jie tiesiog su jumis nebendraus. Žmonės išleidžia pinigus tam, kad patenkintų begalę savo skirtingų poreikių, turite patekti į pirkinių sąrašą ir jame išlikti, to pasiekti galite tik išsprendę problemas, su kuriomis susiduria jūsų klientai.

 • Ko man reikia?

Pasvarstykite, kokių patalpų, įrangos, žmonių jums reikia? Ar tai gali būti tiesiog jūsų namai, nes ruošiatės prekiauti savo rankdarbiais, ar reikia šviesių, erdvių patalpų, nes norite įkurti vaikų priežiūros centrą? Galbūt reikės specialios įrangos, kurią žinote kaip lengviau gauti, ar jus supa žmonės, kurie yra genijai savo srityje ir pasiruošę dirbti kartu.

 • Koks pavadinimas?

Nepersistenkite ir neišvaistykite kelių savaičių prie poros žodžių: ne pavadinimas sukuria vertę, o veikla, kurią jis puošia. Pavadinimas turėtų būti lengvai įsimenamas, lengvas, traukiantis akį ir ausį, iškart pasakantis apie jūsų veiklą. Yra keletas taisyklių, į kurias būtina atsižvelgti kuriant pavadinimą, kurios aprašytos šiame puslapyjehttp://www.vlkk.lt/lit/nutarimai/imoniu-pavadinimai.html. Registrų centro svetainėje galite pasitikrinti, ar nėra kitos įmonės, užregistruotos tokiu pačiu pavadinimu.

 • Kiek investicijų reikia?

Verslo pradžiai tikrai reikalingi pinigai ir investicijos. Tačiau tai nereiškia, kad turite sunkiai dirbti 10 metų, jog galiausiai, sukaupę reikiamą pinigų sumą, galėtumėte pradėti savo verslą. Yra daug būdų, kur jūs galite gauti paramą būsimam verslui. Tai investicijos, fondai, paskolos su mažesnėmis palūkanomis. Apie tai parašysime kituose straipsniuose.

Atsakę į šiuos klausimus, t.y. sugalvoję sritį, kuri jums patinka ir kurią puikiai išmanote, patikrinę, ar tai jūsų aplinkoje bus nauja ir naudinga veikla, numatę, kas bus jūsų potencialūs klientai, supratę, kokių patalpų, kokios įrangos ir kokių žmonių reikia įgyvendint veiklą, pasvarstę apie reikalingas investicijas, apžvelgę, ką reikia daryti ir ko nereikia daryti, – žengiate pirmąjį žingsnį savo verslo sukūrimo link.

Kitame straipsnyje, skirtame aptarti mokesčius pradedančiajam verslui, sužinosite, kokie ir kokio dydžio  mokesčiai yra taikomi, kokias lengvatas galite gauti ir kuo ypatingi pirmieji mokestiniai metai.

Paulius ŠŪMAKARIS

image001

 

 

 

 

 

Straipsnių ciklas parengtas įgyvendinant projektą „Verslumo ir inovacijų paramos paslaugų plėtra – VIPPP“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo.

Daugiau apie projektą:

Įgyvendinant iš dalies ES Struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Verslumo ir inovacijų paramos paslaugų plėtra – VIPPP“ sutarties Nr. VP2-2.2-ŪM-02-K-01-008, sukurtas straipsnių ciklas, skirtas verslumo skatinimui. Projektas vykdomas pagal Lietuvos 2007 – 2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 2 prioriteto „Verslo produktyvumo didinimas ir verslo aplinkos gerinimas“ priemonę „Asistentas – 4” ir finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo.

Projekto vykdytojas: asociacija „Lietuvos mediena“

P.S. O dabar – mažytis testas. Kokius verslus matote šiame paveikslėlyje?

Paveikslelis

Atsakymų variantai:

– valčių nuoma;

– meškerių pardavimas;

– sliekų auginimas;

– žvejyba;

– ………..

Atsakymus siųskite adresu verslo.ideja2015@gmail.com iki kovo 31 d.

 

 

26 komentarai(-ų) “Kaip pradėti verslą?

 1. Ar esate verslo vyras ar moteris? Ar jums reikia lėšų, kad pradėtumėte savo verslą? Ar jums reikia paskolos, kad išskaitytumėte savo skolą, sumokėtumėte savo sąskaitas ar pradėtumėte gražų verslą? Ar jums reikia lėšų savo projektui finansuoti? El. Paštas: (trustfunds804@outlook.com) Mes siūlome garantuotas paskolos paslaugas bet kokia suma ir bet kuriai pasaulio daliai (asmenims, įmonėms, nekilnojamojo turto agentams ir korporacinėms įmonėms) pagal mūsų puikią 3% palūkanų normą. Norėdami gauti paraišką ir gauti daugiau informacijos, siųskite atsakymus į šį el. Pašto adresą: {trustfunds804@outlook.com}

 2. Ar jums reikia paskolos?

  Ar esate verslo vyras ar moteris? Ar jums reikia lėšų, kad pradėtumėte savo verslą? Ar jums reikia paskolos, kad išskaitytumėte savo skolą, sumokėtumėte savo sąskaitas ar pradėtumėte gražų verslą? Ar jums reikia lėšų savo projektui finansuoti? Mes siūlome garantuotas paskolos paslaugas bet kokia suma ir bet kuriai pasaulio daliai (asmenims, įmonėms, nekilnojamojo turto agentams ir korporacinėms įmonėms) už mūsų puikią 3% palūkanų normą. Norėdami gauti paraišką ir gauti daugiau informacijos, siųskite atsakymus į šį el. Pašto adresą: {creditplusfinance11@gmail.com}

 3. Sveiki.
  Ar jūs atsisakėte paskolos padirbtų paskolų kompanija, ar jums reikia skubios paskolos, kad atsiskaitytumėte už jūsų sąskaitas, ar jums reikia neužtikrintų paskolų, ar ieškote verslo paskolos? asmeninė paskola, būsto paskola, automobilio paskola, studentų paskola, skolos konsolidavimo paskola, rizikos kapitalas ir tt … mes atidarėme finansinių galimybių paskolas įmonėms ir asmenims, kurių palūkanų norma yra žema ir prieinama 2% palūkanų norma. jei jus domina skubiai paskolinti? Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: (ROSELYNJAMES19@GMAIL.COM) ir šiandien gaukite paskolą.

 4. Tikrai įdomus ir dėmesio vertas straipsnis norintiems pradėti verslą. Galvoju taip pat pradėti verslą… tik begalinė žinių stoką, sunku net pagalvoti nuo ko pradėti. Šiuo metu dar gan aktuali tema apie verslo paskolas. Šiuo metu domiuosi verslo paskolų paslaugomis.

 5. Įdomus straipsnis, manau tikrai daugumai gali padėti apsispręsti kokią veiklą jo įmonė vykdytų. Panašius straipsnius ir aš skaičiau prieš įmonės įkūrimą, bet man labiau pagelbėjo seminarai. Sužinojau daug naudingų dalykų apie įmonės kūrimą, bei valdymą.

 6. Sveiki,
  Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Anita privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir bendrovėms pagal aiškias ir suprantamais terminais ir sąlyga. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu adresu: (jonesanita48@gmail.com)

 7. Laba diena visiems,

  Reikia paskolą pradėti arba išplėsti savo verslo skatinimo? Reikia paskolą asmeniniam naudojimui, Look no further Kredit Pagalba Paslaugos. Mes siūlome visas paskolų bet kurioje pasaulio vietoje tipų, kai palūkanų norma 3%.
  Mes teikti paskolas mažomis palūkanų asmenims ar įmonėms, kuriems reikia finansinės paramos.

  Norėdami gauti daugiau informacijos, prašome susisiekti su mumis elektroniniu paštu ne kredit_help@outlook.com.

  Dėkojame už Jūsų nuolatinę globą

  Linkėjimai.

 8. Sveiki, Ar Jūs ieškote verslo paskolos, asmeninės paskolos, būsto paskolos, ir tt ..?
  Mes šiuo metu siūlo Asmeniniai ir verslo paskola bet kuriam suinteresuotam
  individualus
  ne 2% palūkanų norma nuo 1 iki 30 metų.
  Vardas:
  Gimimo data :
  Lytis:
  Vedybinis statusas:
  adresas:
  Miestas:
  Šalis:
  Telefonas:
  Paskolos suma:
  Paskolos Trukmė:
  Grynasis mėnesio pajamos.
  Susisiekite su mumis : creditsolutionhome1@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE