Pagrindinis > Dėmesio! > Kaip sklandžiai įgyvendinti asmeninius planus?

Kaip sklandžiai įgyvendinti asmeninius planus?

Kiekvienas iš mūsų turime asmeninių planų, kuriuos vienu ar kitu gyvenimo periodu siekiame įgyvendinti. Tai gali būti planai, susiję su mokslais, studijomis, kursais, brangiau kainuojančių pirkinių įsigijimu, atostogomis šalyse, apie kurias seniai svajojote ir daugelis kitų. Esant dideliam norui, pavyzdžiui, įsigyti nuosavą transporto priemonę, kuri pagreitintų keliones iš vieno taško į kitą, suteiktų komfortą ne tik sau, bet ir kitiems šeimos nariams, tačiau pritrūkus santaupų, susisiekite čia ir sužinokite daugiau informacijos apie paskolą, kuri gali padėti finansuoti didesnių planų įgyvendinimą. Taip pat asmeniniai planai gali būti susiję su nuosavu verslu, kurį vis planuojate, tačiau nesiimate veiksmų, kurių pastangos taptų realybe. Dažnu atveju tokių ir panašių planų įgyvendinimą apsunkina pakankamo pinigų kiekio neturėjimas. Tačiau esant dideliam norui, planai gali virsti realybe, tereikia pasirinkti tinkamas priemones bei metodus, jiems įgyvendinti.

Jeigu galvoje kirba ne vienas, o keli asmeniniai planai, pasak specialistų, patariama išsigryninti savo mintis ir pabandyti kuo aiškiau suprasti, kam teikiate pirmenybę. Pavyzdžiui, ar pirmiausia norite pabaigti tam tikrus kursus ir tuomet užsiimti papildoma veikla, ar bandyti pradėti naują verslą ir jo eigoje semtis papildomų žinių. Jeigu nesate tikri, ar norite įsigyti naują automobilį, ar naudotą, svarbu pasikonsultuoti su specialistais ir įvertinti abiejų transporto priemonių tipų privalumus bei trūkumus. Tik tokiu atveju planas įsigyti automobilį bus tikslesnis ir aiškesnis.

Pastebima tendencija, jog dažnu atveju naujiems planams įgyvendinti pasirenkama naujųjų metų data arba posakis „nuo pirmadienio“. Tačiau psichologai pastebi, kad tokie planai dažnai būna nieko verti ir dažnai tampa atidėti. Ne vienoje knygoje ir mokymų programoje yra aprašyti atvejai, kuomet spartesnį planų įgyvendinimą padeda atlikti jų užsirašymas. Prieš akis turint konkretų planą, pavyzdžiui, į kokius kursus norite eiti, kokio automobilio ar gyvenamojo būsto ieškosite, sąrašo punktai vykdomi greitesniu ir aiškesniu tempu. Net jei turite didelį norą ir poreikį išvykti į užsienio šalį, tačiau vis nesiryžtate nueiti į kelionių agentūrą ar internetu peržvelgti siūlomų kelionių sąrašą, prieš akis turint priminimą apie būtinus atlikti veiksmus, nejučia pamažu jų imsitės. Kartą sklandžiai įgyvendinant asmeninius ar šeimos planus, imtis kitų taps kur kas lengviau ir ateityje didelių pastangų nebereikės.

Dar vienas psichologų taikomas metodas, kuomet pavieniai asmenys niekaip negali pradėti imtis planų įgyvendinimo – siūlymas apie norus bei planus pasidalinti su artimais draugais, šeimos nariais ar kolegomis darbe. Jūsų kolegos, žinodami apie planą, pavyzdžiui, į šeimos namus nupirkti augintinį, kartas nuo karto teirausis, ar jūsų namuose jau yra naujasis šeimos gyventojas, ar vis dar esate paieškose. Tokie klausimai bet kuriuo atveju paskatina imtis veiksmų ir greičiau aplinkiniams pateikti teigiamą atsakymą.

Taigi, aiškus tikslų suformulavimas, užrašymas, plano laikymasis, idėjų pasidalinimas su draugais bei kolegomis darbe, gali tapti priežastimis, kurios padės ne tik greičiau išpildyti tam tikras jūsų svajones, bet ir jums pačiam leis labiau pasitikėti savimi bei tolimesnių planų įgyvendinimo žingsniais. Na, o neturint tam tikrų išteklių, pavyzdžiui, finansinių, nederėtų bijoti kreiptis pagalbos, konsultacijų, tačiau gerai įvertinant visas aplinkybes. Kiekvieno plano įgyvendinimas asmeniui ar šeimai neturi tapti našta, galvos skausmu, o teikti teigiamas, pozityvias emocijas ir naudingus rezultatus. 

Komentaras “Kaip sklandžiai įgyvendinti asmeninius planus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE