Pagrindinis > Kitos temos > Kaip tinkamai išsirinkti medienos apsaugos priemones?

Kaip tinkamai išsirinkti medienos apsaugos priemones?

Pavasaris ir vasara puikus metas atnaujinti medinius paviršius, tokius kaip mediniai namai, tvoros, sodo nameliai, baldai ir kiti gaminiai. Tik kaip išsirinkti priemones, kad nenusivilti, o atlikti darbai džiugintų ilgesnį laiką? Tinkamai prižiūrint, mediena gali tarnauti daugelį metų, tačiau prieš įsigyjant medienos apsaugos priemones pirmiausia reikėtų atsižvelgti į keletą svarbių aspektų.

Medienos tipas

Skirtinga mediena pasižymi unikaliomis savybėmis ir skirtingai reaguoja į įvairias apsaugos ir apdailos priemones. Yra du pagrindiniai medienos tipai: spygliuočiai ir lapuočiai. Spygliuočiai medžiai įprastai yra minkštesni ir lengvesni nei lapuočiai. Pušies ar eglės mediena populiari rūšis naudojama langams, durims, dailylentėms, net rastiniams namams ar lauko baldams ir yra šviesios geltonos, balkšvos spalvos. Lapuočių mediena yra tvirta ir labai patvari, naudojama grindimas, baldams, statybų konstrukcijose ir visur kur reikalingas patvarumas ir ilgaamžiškumas. Įprastai, tai patalpose naudojami paviršiai. Ši mediena yra skirtingų spalvų ir atspalvių.

Medienos naudojimo vieta

Pagal tai, kur naudojami medienos gaminiai galima rinktis produktus. Lauke naudojama mediena reikalauja ypatingos apsaugos nuo drėgmės, saulės, temperatūrų svyravimo, todėl jai reikės priemonių, kurios pasižymi atsparumų atmosferos poveikiui. Mediena esanti viduje reikalauja mažiau priežiūros ir jai užteks tik lengvesnės apsaugos.

Norima medienos išvaizda

Pagal tai ar norite išsaugoti natūralią medienos spalvą ir tekstūrą ar ją pakeisti rinkitės ir produktus. Jei norite išlaikyti natūralumą, rekomenduojama rinktis beicą, aliejų ar vašką. Taip išsaugosite natūralias medienos spalvas. Spalvų ir blizgesio medienai gali suteikti dažai ir lakai.

Populiarios medienos priežiūros priemonės

– Dažai ir medžio dažyvės – tai būdas apsaugoti medieną nuo aplinkos veiksnių ir tuo pat metu suteikti jai spalvą. Rinkoje yra daugybė rūšių dažų, kurie gali būti naudojami. Alkidiniai dažai pasižymi dideliu atsparumu drėgmei ir kitiems atmosferos poveikiams. Akriliniai dažai yra brangesni nei alkidiniai, tačiau šie dažai yra ekologiškesni, elastingi. Mažiausiai populiarus variantas – aliejiniai dažai. Mažą populiarumą lemia ilgas džiūvimo laikas, stiprus kvapas bei prastas atsparumas nusidėvėjimui.

– Beicas yra dažiklis, kuris įsigeria į medieną. Tai viena populiariausių medžiagų medienos apdirbimui. Beicas yra skaidrus, todėl nekeičia medienos spalvos. Šios priemonės pagalba galima paryškinti medienos struktūrą ir raštus. Beicu galima puikiai apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio.

– Lakas medienai yra skaidri apdaila, kuri apsaugo medieną nuo mechaninių pažeidimų ir drėgmės įsiskverbimo į gilesnius sluoksnius. Lakai gali būti blizgūs ir matiniai. Matiniu laku nulakavus paviršių, nesimato smulkių įbrėžimų, bet tokia danga yra mažiau atspari nusidėvėjimui nei blizgi.

– Aliejus medienai yra natūralus produktas apsaugantis medieną nuo drėgmės ir kitų atmosferos veiksnių. Aliejus veikia kaip impregnantas, tačiau jį reikia tepti tik ant nuvalyto, sauso sluoksnio. Dažniausiai šios priemonės užtenka vieno sluoksnio, kad mediena būtų tinkamai apdorota, tačiau jį reikia tepti dažniau.

– Medienos impregnantai – tai dar viena populiari priemonė medienai apsaugoti ir suteikti jai dekoratyvinę apdailą. Kaip ir dažai, taip ir impregnantai gali būti įvairių spalvų ir atspalvių. Impregnantai įsigeria į medieną ir sudaro apsauginį barjerą, kuris saugo nuo drėgmės patekimo į medienos vidų, puvimo ar pelėsio susidarymo.

Pagrindo paruošimas

Prieš dengiant priemonėmis paviršius turi būti tinkamai paruoštas. Jei prieš tai pagrindas buvo nudažytas dažais, būtina senus dažus visiškai pašalinti. Jeigu prieš tai paviršius buvo apdorotas dažyve – naują sluoksnį galima tepti ant senojo, tik pasirinkite kiek tamsesnį arba tokį pat atspalvį. Specialistai taip pat pabrėžia, kad bespalvės priemonės suteikia mažiau atsparumo nei turinčios bent minimalų atspalvį. Medienos apsauga yra būtina dėl kelių priežasčių. Pirmiausia ir svarbiausia – apdorota mediena nesupus, o antra – bus atspari įvairiems kenkėjams ir aplinkos poveikiui, tad pasirūpinkite, kad jūsų turime mediniai paviršiai būtų apsaugoti ir tarnautų jums ilgą laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE