Pagrindinis > Naujienos > Kalvarijoje lankėsi Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda

Kalvarijoje lankėsi Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda

 

Spalio 19 d. Kalvarijos savivaldybė sulaukė garbaus svečio – Japonijos ambasadoriaus Toyoei Shigeeda. Kalvarijoje ambasadorius viešėjo jau trečią kartą, kadangi palaiko glaudžius santykius su Kalvarijos gimnazija. Prieš apsilankydamas joje, jis susitiko su savivaldybės meru Vincu Plikaičiu bei administracijos direktore Jurgita Čerkauskiene.

Ambasadorius aktyviai domėjosi ne tik esama situacija Kalvarijoje, bet ir visoje Lietuvoje. „Aš labai domiuosi bendruomenėmis Lietuvoje. Kiekvienas miestelis ar vietovė turi savitą, įdomią istoriją, savąjį identitetą”, – sakė T. Shigeeda.

Pokalbio metu buvo atrasta sąsajų tarp Japonijos ir Lietuvos. Žmonių mažėjimo problema išlieka tokia pati abiejose šalyse. Jauno amžiaus žmonės keliasi gyventi ir dirbti į didmiesčius, o mažesniuose miesteliuose gyventi lieka senyvo amžiaus žmonės, kuriems reikalinga priežiūra ir dėmesys. Todėl mažesni miesteliai nyksta, kadangi juose nelieka darbingo amžiaus jaunų žmonių.

Ambasadorius pasidžiaugė, kad šiuo metu yra rengiamas Jaunimo tarpusavio mainų projektas tarp Japonijos ir Lietuvos, kurio metu 20-30 m. jauni žmonės galėtų vykti į kitą šalį mokytis ir dirbti. Būtų sudaroma galimybė pažinti kitos kultūros žmones, jų gyvenimo ypatumus.

Po pirmojo susitikimo su Kalvarijos savivaldybės meru ambasadorius dėkojo už šiltą priėmimą ir kvietė merą aplankyti jį Vilniuje, ambasadoje. Susitikimo pabaigoje buvo apsikeista simbolinėmis dovanomis.

Savivaldybės informacija ir nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE