Pagrindinis > Naujienos > Kalvarijoje lankėsi Seimo narys Mykolas Majauskas

Kalvarijoje lankėsi Seimo narys Mykolas Majauskas

 

Spalio 4 d. Kalvarijos savivaldybėje lankėsi LR Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas.

Susitikimas su Seimo nariu vyko Kalvarijos savivaldybės administracijos salėje. Jame dalyvavo administracijos Vaiko teisių apsaugos, Švietimo ir ugdymo, Socialinių reikalų skyrių vyriausieji specialistai, švietimo ir socialinių paslaugų įstaigų atstovai, socialiniai pedagogai ir socialiniai darbuotojai.

Diskusijos metu buvo aptarta, kaip savivaldybės švietimo įstaigos pasirengė naujais mokslo metais įgyvendinti prevencines  programas prieš smurtą ir patyčias. Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas išreiškė viltį, kad šių prevencinių programų įgyvendinimas padės mažinti savižudybių grėsmes. Akcentavo, kad savivaldybė turi organizuoti specialistų mokymus, kaip atpažinti galimas savižudybių grėsmes. M. Majauskas Kalvarijos savivaldybėje rekomendavo organizuoti Vilniuje startavusius aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymus „SafeTALK”. Šie mokymai vyksta remiantis naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje, yra akredituoti  Sveikatos  apsaugos ministerijoje. Kalvarijos savivaldybės gydytoja Diana Varnagirytė, papildydama Seimo narį, pranešė, kad Kalvarijos savivaldybėje šiemet vyks „SafeTALK” mokymai, bus apmokyta 30 žmonių, kaip pamatyti, išgirsti ir padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę. Šiuos mokymus organizuos asociacija „Skambėjimas”, kuri gavo finansavimą iš Kalvarijos savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

Diskusijoje dalyvavę švietimo įstaigų atstovai išsakė savo rūpestį dėl nepakankamos paramos mokykloms. Buvo teigiama, jog mokyklose dirbantys logopedai, socialiniai pedagogai dirba padidintais krūviais.

Seimo narys Mykolas Majauskas rekomendavo mokykloms atlikti reguliarius anoniminius emocinės aplinkos mokykloje vertinimus, kurie leistų įvertinti mokyklose esančią emocinę situaciją, kad mokykla galėtų žengti kitus prevencinius žingsnius. Buvo aptarti kiti aktualūs klausimai.

Atsisveikindamas svečias dėkojo už pateiktas pastabas, siūlymus bei prašymus.

Tą pačią dieną Seimo narys aplankė VšĮ Kalvarijos ligoninę, VšĮ Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centrą. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje susitiko su miesto bendruomene, TAU studentais. Susirinkusiems pristatė knygą „Be pavadinimo”. Knygos autorius jautriai pristatė nusižudžiusiųjų artimųjų istorijas.

Išvykdamas jis linkėjo savivaldybės bendruomenei sėkmės darbe bei žadėjo apsilankyti ir ateityje.

Savivaldybės informacija ir nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE