Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kalvarijos viešojoje bibliotekoje – Astos Jankeliūnienė fotografijos darbų paroda

Kalvarijos viešojoje bibliotekoje – Astos Jankeliūnienė fotografijos darbų paroda

Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos lankytojus džiugina čia eksponuojama šios  bibliotekos darbuotojos, Kalvarijos TAU kuratorės, kelionių gidės, literatės Astos Jankeliūnienės fotografijos darbų paroda „Šviesos poezija“, kurioje – sustabdytos akimirkos, pagautos gamtoje, kelionėse…

Lapkričio 25 d. atidaryta paroda bibliotekos darbo valandomis veiks iki 2022 m. sausio 28 d.

Parodos atidarymo metu autorė, be kita ko, besidominti ir fotografijos istorija, renginio dalyvius pakvietė sugrįžti į XIX a., kai gimė pirmosios nuotraukos, trumpai apžvelgė reikšmingiausius fotografijos raidos etapus, pristatė tuometines pirmąsias fotografijas, taip pat  pademonstravo keletą savo darbų, kuriuose įamžinta renginių akimirkos, miestų architektūra, kraštovaizdžiai, kelionių nuotaikos. A. Jankeliūnienės nuotraukomis iliustruotas ne vienas kraštotyrinis leidinys.

A. Jankeliūnienė, nepaisant to, jog nuo pat vaikystės buvo pažįstama su fotografavimu (jos tėtis ne tik fotografavo, tačiau pats ir fotojuostas ryškino, nuotraukas darė), į fotografijos meną atėjo iš pradžių „iš reikalo“: kaip buvusio leidinio „Kalvarijos kronika“ fotokorespondentė, buvo panirusi į reportažinę fotografiją. Vėliau, pradėjus aktyviai keliauti, fotoaparatas tapo būtinybe. Keitėsi ir požiūris į sustabdytą akimirką. Atsirado kitoks žvilgsnis, dėmesį patraukdavo tokios detalės, kurių anksčiau net nepastebėdavo. Gamtos grožis, architektūra – viskas prašėsi ir tebesiprašo būti įamžinta, juolab kad po kurio laiko daugybė nuotraukų tampa užfiksuota istorija, kurios virsmą stebėti ne tik įdomu, bet ir naudinga. Štai kodėl Asta su fotoaparatu jau niekada nesiskiria.

  „Šviesos poezija“ – jau ketvirtoji A. Jankeliūnienės fotografijos darbų paroda.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE