Pagrindinis > Kitos temos > Kas yra GPAIS sistema?

Kas yra GPAIS sistema?

Gamintojai, pakuotojai, importuotojai, atliekų apdorojimu, eksportu ar prekyba užsiimančios įmonės turi naudotis GPAIS. Tokiu trumpiniu vadinama Gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinė sistema. Tam, kad Lietuvoje galėtų vykti sklandi pakuočių ir atliekų apskaita bei būtų tinkamai mokami mokesčiai, turi būti deklaruojami duomenys būtent per GPAIS. Tai padeda ne tik valstybei surinkti mokesčius, bet ir skatinti tvaresnį vartojimą, rūpintis aplinkos apsauga.

Susipažinkime su GPAIS sistema iš arčiau bei tai, kaip palengvinti gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą savo versle.

GPAIS naudojimo tvarka

Apskaitos žurnale įrašai į GPAIS turi būti pateikiami bent kartą per mėnesį. Jeigu vykdote ir atliekų apskaitą, ją turite pateikti ne vėliau nei 1 d. d. dar iki tol, kada planuojate išvežti atliekas utilizavimui, supirkėjui, į surinkimo punktą. Paskata laikytis šių reikalavimų ir naudotis GPAIS yra labai aiški. Jeigu to nedarysite arba apskaita bus netvarkinga, galite gauti ne tik įspėjimus, tačiau ir dešimtis tūkstančių eurų siekiančias baudas. Už tai baudžiama ne tik įmonė, kaip juridinis asmuo, tačiau ir vadovai, jų įgaliotiniai.

Visgi, nors sistemos tikslai ir naudos yra labai vertingi, pats GPAIS naudojimas gali tapti tikru galvos skausmu. Gali prireikti mokymų darbuotojams, informacijos perkėlimas iš vienos sistemos į kitą – sudėtingas ir daug laiko užimantis procesas.

Integracinis sprendimas darbui su GPAIS SAP sistemoms

InnoForce yra beveik 10 metų SAP programinės įrangos gamintoją Lietuvoje atstovaujantis vardas. Su įvairiais SAP programinės įrangos sprendimais padedame įvairaus dydžio verslui spręsti kompleksines problemas.

Lietuvos rinkai pritaikytas GPAIS duomenų rinkmenos generavimo įrankis yra InnoForce komandos kūrinys. Jį galima nesunkiai įdiegti bet kurios įmonės sistemoje, o jo naudojimą palengvina paprastai suprantama, lengvai valdoma ir kai kam puikiai pažįstama naudotojo sąsaja (angl. User interface). Vartotojai greitai ras reikiamas funkcijas, keliais paspaudimais galės sugeneruoti .xml formato bylą įkėlimui į GPAIS sistemą. Nemažai laiko SAP sistemoms skirtas GPAIS įrankis sutaupo dėl to, kad nereikia pasikartojančio duomenų įvedinėjimo ranka, tad už duomenų administravimą atsakingas personalas bus našesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE