Pagrindinis > Dėmesio! > Kasmet turi būti patikrinta vaiko sveikata

Kasmet turi būti patikrinta vaiko sveikata

 

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Tėveliai turi paskubėti vaiką nuvesti pas gydytoją, kad patikrintų jo sveikatą. Kasmet visi ikimokyklinio amžiaus vaikai ir mokiniai mokslo metų pradžioje privalo į jų lankomą ugdymo įstaigą pristatyti Vaiko sveikatos pažymėjimą (formą Nr. 027-1/a). Vaiko sveikatos pažymėjimas yra dokumentas, kuris turi būti kruopščiai ir tinkamai užpildytas. Tėveliai, turi atkreipti dėmesį, ar Vaiko sveikatos pažymėjime įrašyta išdavimo data, nes pažymėjimas išduodamas metams laiko. Taip pat turi būti nurodyta įstaiga, kurioje buvo tikrinta vaiko sveikata, pažymėjimo registracijos numeris bei gydytojo kontaktai, telefono numeris, kuriuo būtų galima susisiekti iškilus neaiškumams. Sveikatos tikrinimo metu gydytojas įvertina vaiko fizinę būklę, vaiko ūgį, svorį, kraujospūdį, regą, kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinimo, skeleto-raumenų ir kitų sistemų funkcionavimą bei jo galimybes dalyvauti mokyklos ugdymo veikloje, įskaitant kūno kultūros ugdymą, tai svarbu parenkant krūvius. Gydytojas nustato ir fizinio ugdymo grupę, jeigu vaikas dėl sveikatos būklės atleidžiamas nuo kūno kultūros pamokų, nurodoma kuriam laikui. Vaiko sveikatos pažymėjime turi būti nurodoma specifiniai mitybos reikalavimai, alergijos ir lėtinės ligos, kas yra svarbu suteikiant pirmąją pagalbą mokykloje. Atkreipiame dėmesį, kad turi būti ir gydytojo odontologo įrašai apie vaikų dantų ir žandikaulio būklę.

Profilaktiniais sveikatos patikrinimais siekiama kuo anksčiau diagnozuoti sveikatos pakitimus ir nustatyti rizikos veiksnius. Esant tam tikroms indikacijoms, vaikas gali būti siunčiamas kitų gydytojų specialistų konsultacijai.

Rekomenduojame tėveliams profilaktinių vaiko sveikatos patikrinimų nepasilikti paskutinėms vaikų atostogų dienoms.

Asta ŠAUČIŪNIENĖ

Marijampolės departamento direktorė   

 

Komentaras “Kasmet turi būti patikrinta vaiko sveikata

  1. Teko girdėti, jog tėvai piktinasi dėl prievolės patikrinti vaikų dantukus. Tačiau mano manymu kaip prievolė yra labai teisingas sprendimas būtent dėl tokių besipiktinančių, nes vaikų dantukų būklė šalyje tikrai prasta, vis dar gaji nuomonė, jog pieninių dantukų taisyti neverta, visvien iškris. Mes lankomės profilaktiškai ir nueiti patikrinimui dėl pažymos į ugdymo įstaigą jokių nepatogumų tikrai nesukelia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE