Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kazlų Rūdos Slow arena atidaryta su gausia publika ir tango muzikos garsais

Kazlų Rūdos Slow arena atidaryta su gausia publika ir tango muzikos garsais

Prieš pat ilgąjį Žolinių savaitgalį duris atvėrė išskirtinė koncertinė erdvė Lietuvoje – Kazlų Rūdos Slow arena. Žiūrovai būriais traukė iš Kauno, Marijampolės, Vilkaviškio bei Kazlų Rūdos ar net Kėdainių patirti dar neregėtų įspūdžių arenoje iš šiaudų. Tiesa, ši Kazlų Rūdos Slow arena pastatyta ribotam laikui ir žiūrovus kvies į tris klasikinės muzikos renginius rugpjūčio mėnesį. Renginių ciklas pradėtas III tarptautinio Rimvydo Žigaičio menų festivalio koncertu, kuriame dalyvavo tarptautinių konkursų laureatai, kamerinis orkestras Kremerata Lituanica bei akordeonistas Tadas Motiečius. Čia pat renginyje, viena iš Kazlų Rūdos Slow arenos idėjos sumanytojų bei organizatorių, Sigita Mikalauskienė pasidžiaugė unikalia renginių organizatorių bei ūkininkų draugyste, kuri gali beprotiškas idėjas paversti realybe, čia pat buvo Kazlų Rūdos kultūros centro bei asociacijos „Jaunoji Sūduva“ vardu viešai padėkota vieniems didžiausių Sūduvos krašto ūkininkų Daliai ir Aidui Kairaičiams bei Ievai ir Mariui Skučams už neabejingumą kultūrai ir entuziazmą statant šiaudų areną. Gausiai susirinkusi publika šiltais aplodismentais apipylė atlikėjus, o po renginio neskubėjo skirstytis – čia buvo galimybė paragauti Kazlų Rūdos krašto kulinarinio paveldo – kropelių, išgerti kavos ar įsiamžinti greta originaliai iš šiaudų sukonstruotos fotosienelės, jaukiai įsitaisius šiaudiniame krėsle.

Artimiausias renginys Kazlų Rūdos Slow arenoje vyks jau šį penktadienį, rugpjūčio 19 dieną, 19 valandą, čia koncertuos Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 m. įkūrė lietuvių kompozitorius Gediminas Gelgotas. NIKO atlieka šiuolaikinę minimalistinę muziką, savo pasirodymuose sujungia klasikinės ir populiariosios muzikos stilius, atlieka muziką mintinai, naudoja netradicines styginių instrumentų technikas, dainavimą. Orkestras taip pat integruoja kitas menų formas, tokias kaip minimalistinė choreografija, vizualizacijos ir dizainas, taip sukurdamas unikalią atlikimo koncepciją. NIKO intensyviai koncertuoja Europoje, Azijoje, JAV, beje, visai neseniai kolektyvas grįžo iš Norvegijos, kur grojo šalies monarchams!

Arenos renginių ciklą vainikuos rugpjūčio 26 dieną, 19 valandą vyksiantis kamerinis G. Verdi operos „Traviata“ pastatymas lietuvių kalba. Pagrindinius vaidmenis atliks žavingieji solistai, Ona Kolobovaitė (Violeta), Egidijus Bavikinas (Alfredas), Liudas Mikalauskas (Žermonas). Jiems akompanuos talentingoji pianistė Beata Vingraitė. „Pakelkim, pakelkim mes taurę linksmybių!“ – štai kaip prieš 100 metų prasidėjo profesionaliosios Lietuvos operos kelias Operos ir dramos vaidykloje Kaune! Nuo šventės iki pykčio, nuo meilės iki mirties Jus lydės programoje dalyvaujantys menininkai, atskleisdami dar nepažintas Violetos, Alfredo ir Žermono gyvenimo dramas. Šis kamerinis pastatymas jau skambėjo ne viename Lietuvos mieste bei festivalyje ir sulaukė pačių geriausių atsiliepimų, todėl šio vakaro praleisti negalima.

Kazlų Rūdos Slow arenos vienas iš pagrindinių organizatorių ir idėjos sumanytojų, solistas Liudas Mikalauskas džiaugėsi, kad ši unikali idėja sulaukė didžiulio susidomėjimo ir palaikymo: „Išties, beveik kasdien sulaukiu užklausų iš norinčių aplankyti Kazlų Rūdos Slow arenos renginius, skambina spauda, televizija – labai džiugu, kad ši drąsi ir iš pirmo žvilgsnio beprotiška idėja sulaukė tokio susidomėjimo. Žaviuosi vietos ūkininkais, savanoriais ir visais, kurie prisidėjo, kad ši mintis taptų kūnu, o žiūrovus kviečiu nepraleisti galimybės ir aplankyti šią išskirtinę vietą, nes nežinia, ar dar ateityje kartosime tokią avantiūrą“, juokiasi L. Mikalauskas.

Bilietus į renginius platina Paysera tickets bei jie parduodami likus vienai valandai iki koncerto, renginio vietoje. Renginius organizuoja Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centras, asociacija “Jaunoji Sūduva”, Kazlų Rūdos Slow arenos meno vadovas ir vienas iš idėjos autorių Liudas Mikalauskas. Renginius iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kazlų Rūdos savivaldybė, Dalios ir Aido Kairaičių ūkis bei Ievos ir Mariaus Skučų ūkis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE