Kontaktai:
Tinklapis: http://www.kybartubendruomene.lt/,
tel. nr.: +370 612 85242.
Kybartų bendruomenė, turinti 107 narius, kurie yra ne tik iš Kybartų, bet ir iš kitų Lietuvos vietovių jau garsėja kaip lėtojo turizmo puoselėtoja Kybartuose. Bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius visuomeniniais pagrindais, kaip miestelio gidas, teikia paslaugas turistams.
Neskubus, lėtasis turizmas Kybartuose pradėjo veikti 2018 metais, kai buvo sumanytas ir paruoštas turistinis maršrutas po Kybartų miestą, sutvarkyti lankytini objektai. Pavadintas jis „Pėsčiomis po istorinį Kybartų miestą.“ Kybartai – vienintelis miestas Vilkaviškio rajone, turintis senamiestį. Seniausieji ir iki šių laikų išlikę pastatai statyti 1863–1870 metais. Tai Kybartų požemiai, stačiatikių maldos namai (cerkvė), elektros gamybos geležinkeliui pastatas, kuris statytas 1865 metais, geležinkelis, pastatytas 1851–1861 metais, Eucharistinė išganytojų bažnyčia ir kt. Šiuo maršrutu nueinama ir į vietą, kur 1940 metų vasarą iš Lietuvos į vakarus pasitraukė Lietuvos respublikos prezidentas Antanas Smetona. Iš šios vietos matoma buvusi Prūsijos, Vokietijos, o dabar Rusijos Federacijos žemė. Matomas Lieponos upelis, kuris skiria Lietuvos ir Rusijos Federacijos teritorijas. Lankytojas sužino, kad ši „siena“ tarp valstybių nekinta jau 600 metų.
Įvairaus amžiaus turistams iš Lietuvos ir užsienio siūlome būtent tokį poilsį. Jis skirtas visiems, kuriuos vargina tradicinių kelionių ritmas, keliautojams, tausojantiems aplinką bei mėgstantiems kelionės metu praleisti daugiau laiko toje pačioje vietovėje, susipažinti su mūsų miesto kultūra ir vietinių žmonių gyvenimo būdu. Mieste veikia du Kybartų krašto muziejai. Trijų valandų pasivaikščiojimas po istorinį Kybartų miestą, neprailgsta ir nepalieka abejingų.
Daug dėmesio skiriama jauniausiems lėtojo turizmo dalyviams, moksleiviams rengiamos edukacinės programos. Kybartuose socialinių paslaugų centre veikia atvira jaunimo erdvė, kurioje ir vyksta edukacinės programos. Lėtojo turizmo dalyviai turi galimybę apsilankyti kavinėje, pasivaišinti suvalkietiškais patiekalais, pasidalinti patirtais įspūdžiais.
Turizmas Kybartuose yra gyvas, nuolat kintantis organizmas, kurio ląstelės yra visi: ir keliaujantys, ir paslaugas teikiantys.
Turistinis maršrutas „Pėsčiomis po istorinį Kybartų miestą“. Kelionės pradžia – skveras prie autobusų stoties. Čia 2005 metais pastatytas paminklas knygnešiams (projekto autorius – Vytautas Lekešius). Keliaujame prie Lietuvos ir Rusijos pasienio, prie prieškarinės Kybartų muitinės. Pastačius Virbalio geležinkelio stotį, Virbalio muitinė įsikūrė geležinkelio stotyje. Virbalio muitinė Kybartuose pačiame Rusijos-Prūsijos pasienyje prie Kauno-Karaliaučiaus plento tilto per Lieponos upelį jau nuo XIX a. pradžios turėjo sienos perėjimo punktą. Č. Darvino gatvėje aplankome pastatą, kuriame gyveno ir kūrė archivyskupas Sigitas Tamkevičius. Kybartų miesto parke stovi paminklas vienam garsiausiam XIX amžiaus dailininkui Isakui Levitanui. Lankome Aleksandro Neviškio stačiatikių cerkvę (beje, pirmąją cerkvę Užnemunėje!). Būdami parke, matome keturių skirtingų konfesijų bažnyčias: katalikų Eucharistinio išganytojo bažnyčią, stačiatikių šv. Aleksandro Neviškio, Naująją apaštalų bažnyčią ir Jungtinę metodistų bažnyčią. Miestą puošia ilgas pėsčiųjų tiltas (287 metrai). Nuo jo atsiveria vaizdas ne tik į Kybartų miestą, geležinkelio stotį, pirmąją Lietuvoje elektrinę, pastatytą 1865 metais, bet matosi ir prieškarinės Vokietijos vaizdai – vokiečių evangelikų bažnyčios „likučiai“. Aplankome po Kybartų geležinkelio stotimi esančius skliautuotus rūsius, kurie buvo pastatyti 1863 m. ir vėl netikėtai aptikti 2002 m.
Kybartai laukia turistų. Mažas Lietuvos pasienio miestelis turtingas savo istorija, o veiklūs kybartiečiai stengiasi ją įamžinti, kad Kybartai taptų turistų traukos centru!