Pagrindinis > Dėmesio! > Kelių policija vasario pabaigoje–kovo mėn. vykdys prevencines priemones

Kelių policija vasario pabaigoje–kovo mėn. vykdys prevencines priemones

Pagrindinės eismo nelaimių priežastys yra vairuotojų nesugebėjimas įvertinti eismo situacijos, pasikeitus važiavimo sąlygoms, saugaus važiavimo greičio ir atstumo nesilaikymas, iš anksto nenumatomi veiksmai, atsiradus kliūčiai kelyje, pėsčiųjų abejingas požiūris į savo saugumą kelyje.

Atsižvelgiant į tai ir siekiant gerinti avaringumo situaciją keliuose, dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį ne tik į saugumą, bet ir kiekvieno atsakomybę už savo elgesį kelyje, siekiant skatinti kultūringą transporto priemonių vairuotojų elgesį, mažinti pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejų, dėl to įvykstančių eismo įvykių skaičių, neleisti kelių eisme dalyvauti asmenims, vairuojantiems transporto priemones, esant neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, mažinti eismo įvykių, įvykstančių dėl leistino važiavimo greičio viršijimo, skaičių, juose nukentėjusių žmonių skaičių, taip pat atsižvelgti į tai, kad keliuose pasirodo motociklų vairuotojai, mažinti tam tikrų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimų, su jais susijusių eismo įvykių skaičių, ugdyti eismo dalyvių sąmoningumą, mažinti eismo įvykių, į kuriuos dėl savo kaltės patenka ir juose nukenčia pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai, skaičių, sumažinti tikimybę eismo dalyviams išvengti atsakomybės už daromus KET pažeidimus, vasario pabaigoje ir kovo mėn. bus organizuojamos šios respublikinės prevencinės priemones, skirtos eismo dalyvių elgesiui kelyje kontroliuoti:

Vasario 27 d. – transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai.

Vasario 27 – kovo 5 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo bei saugos diržų, šalmų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė.

Kovo 1 –5 d. – Rusijos Federacijos piliečių, vykstančių tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją, kontrolė.

Kovo 6 – 10 d. – transportų priemonių techninės būklės (padangos, žibintai) kontrolė.

Kovo 10 – 12 d. – transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

Kovo 13 – 19 d. – saugos diržų, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi, naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis kontrolė (inicijuota Europos kelių policijos tinklo TISPOL ). Taip pat pavojingo ir chuliganiško vairavimo, pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė (šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu; pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo arba ėjimo ja ten, kur draudžiama, kontrolė; nepaklusimo eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymo kontrolė; pėsčiųjų elgesys prie pėsčiųjų perėjų).

Kovo 20 – 26 d. – leidžiamą važiavimo greitį viršijančių vairuotojų kontrolė.

Kovo 27 d. – transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

Kovo 27 – balandžio 2 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė (šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu; pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo arba ėjimo ja ten, kur draudžiama, kontrolė; nepaklusimo eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymo kontrolė; pėsčiųjų elgesys prie pėsčiųjų perėjų).

Primename, kad nuolat tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų. Marijampolės Kelių policijos skyriaus pareigūnai prašo, kad gyventojai būtų pilietiški ir, pastebėję apgirtusį vairuotoją, neleistų jam sėsti už vairo arba nedelsdami apie tai praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE