Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje – Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio ir LKF atstovų vizitas

Marijampolėje – Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio ir LKF atstovų vizitas

 

Marijampolėje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) delegacija: prezidentas Arvydas Sabonis, generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, moterų rinktinės treneris Mantas Šernius ir projektų vadovė Lina Brazdeikytė. Vizito metu svečiai domėjosi moterų krepšinio situacija ir ateities perspektyvomis Marijampolės mieste.

 Savivaldybės administracijoje svečiai susitiko su mero pavaduotojais Povilas Isoda ir Irena Lunskiene, administracijos direktoriumi Sigitu Valančiumi, sporto skyriaus vedėju Vytautu Papečkiu. Susitikime, kuriame buvo aptariami  aktualūs moterų krepšinio klausimai, taip pat dalyvavo Marijampolės moterų krepšinio klubo „BC Sūduva“ direktorius Deividas Jurkša, klubo prezidentas Algis Žvaliauskas, UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus, Marijampolės žaidimų sporto mokyklos direktorius Stasys Vasylius.  

Diskusijos metu buvo svarstyti moterų krepšinio klubų finansavimo, dalyvavimo turnyruose, infrastruktūros gerinimo klausimai,  talentingų krepšiniui mergaičių paieškos ir ugdymo galimybės.

„Mūsų visų tikslas – stiprinti susidomėjimą krepšiniu,  atrasti talentingų jaunųjų krepšininkų, padėti tobulėti ir įsitvirtinti Lietuvos krepšinio komandose. Ypatingai aktualu stiprinti moterų krepšinį, ugdyti jaunas krepšininkes ir padėti siekti meistriškumo“, – kalbėjo LKF prezidentas Arvydas Sabonis,.

Savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda patikino svečius, kad sportui savivaldybėje skiriamas pakankamai didelis dėmesys, susiklostė gražios krepšinio  tradicijos, pagal galimybes skiriamas finansavimas, prisidedama prie  turnyrų organizavimo,  stiprinama esamų sporto bazių infrastruktūra ir bus pradėta  naujos  sporto arenos statyba.  P. Isoda pritarė LKF atstovų iniciatyvai, kad krepšinio  ateičiai  būtinas sistemingas jaunųjų krepšininkų ugdymas ir sporto mokyklų, trenerių, klubų, federacijos ir savivaldybių bendradarbiavimas.

„Labai svarbu, kad Marijampolės jaunieji krepšininkai ir treneriai aktyviai išnaudotų galimybes dalyvauti įvairiose  turnyruose, programose, galėtų semtis patirties, turėtų daugiau  motyvacijos įsijungti į Lietuvos krepšinio ateities kartos  ugdymą“, – sakė P. Isoda.

LKF atstovai supažindino kokia situacija yra šiuo metu krepšinio pasaulyje ir kokios yra ateities perspektyvos, kaip planuojamos vystyti jaunųjų krepšininkų ugdymo  galimybės. Kalbėdamas apie tai, kaip suaktyvinti moterų klubų veikla, rinktinės treneris M. Šernius  siūlė, jog geriausi Lietuvos moterų krepšinio klubai turėtų aktyviau  rungtyniauti tarptautiniuose čempionatuose, kuriuose galima  būtų varžytis su stipriais  Europos  moterų klubais.

„Krepšinis, o ypač moterų, yra Marijampolės vizitinė kortelė. Džiaugiamės, kad savivaldybės vadovų, rėmėjų, klubų vadovų dėka krepšinio tradicijos tęsiamos. „Sūduvos“ moterų komandos tikslai yra labai ambicingi, jinai Lietuvoje viena iš stipriausių komandų. Jus tikrai mylite krepšinį, puoselėkite jį  ir tai ateityje duos ir geriausius rezultatus“, – linkėjo LKF generalinis sekretorius M. Špokas.

Susitikimo metu geriausias visų laikų Lietuvos krepšininkas A. Sabonis pasveikino Marijampolės krepšinio federacijos prezidentą Sigitą Valančių su gimtadieniu ir įteikė Lietuvos krepšinio federacijos padėką ir atminimo ženklą.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE