Pagrindinis > Naujienos > Marijampoliečiai rašė Nacionalinį diktantą

Marijampoliečiai rašė Nacionalinį diktantą

 

Marijampoliečiai, kaip ir visi šalies gimtosios kalbos patriotai, šį penktadienį nuo 10 val. ryto rašė Nacionalinį diktantą. Jau 10-ąjį tradicinį diktantą šiemet sumanyta rengti penktadienį, ne šeštadienį, kaip buvo įprastai, ir tai, tikėtina, sutrukdė kai kuriems dirbantiesiems prisijungti prie šios gražios akcijos. Nepaisant to ir pabjurusio oro, Marijampolės savivaldybės tarybos salėje rašyti diktanto susirinko 27 dalyviai. Tarp jų buvo galima sutikti ir tikrus Nacionalinio diktanto entuziastus, kurie savo raštingumo žinias yra linkę pasitikrinti kasmet. Tai gydytojas Vaclovas Greičius, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Zakaravičienė, teisininkas Aivaras Naujalis ir kiti. Diktanto nepraleido ir aktyvus dalyvis Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda. Šiemet savo jėgas išbandė ir mero padėjėjas, buvęs Seimo narys Albinas Mitrulevičius, policijos, prokuratūros, visuomenės sveikatos biuro atstovai. Kiti marijampoliečiai rinkosi diktantą rašyti namuose, darbo vietoje, mokiniai – mokykloje.

Šiemet teko rašyti diktoriaus Marijaus Žiedo diktuojamą Alvydo Šlepiko kūrinį „Bedugnė“, kuriame pasitaikė žodžių su nosine raide šaknyje, priebalsių asimiliacijos atvejų, tiesioginės kalbos ir kitų įmantrybių. Į finalą bus atrenkami tik geriausi atsisiųsti darbai – mokytojų komisija darbus tikrins tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius buvo siūloma pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip sekėsi, savarankiškai. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Nacionalinio diktanto Marijampolėje organizavimą pirmą kartą koordinavo naujoji Savivaldybės kalbos tvarkytoja Zina Eklerienė, pradėjusi eiti šias pareigas pernai metų pabaigoje. Drąsindama susirinkusius į diktantą marijampoliečius ji sakė: „Tai ne egzaminas, tai diktantas, kur galite savo pasitikrinti. O gyvenimas be klaidų būtų prėskas, tad nereikia taip bijoti vienos kitos klaidelės“. Žinoma, ji palinkėjo visiems didžiausios sėkmės.

Diktanto tekstas bus skelbimas www.diktantas.lt, www.vlkk.lt vasario 27 d. Finalas numatytas balandžio mėnesį. Diktantą organizavo VšĮ Pilietinės minties institutas. Pagrindinis organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Itin aktualu išsaugoti taisyklingą gimtąją kalbą užsienio lietuvių bendruomenėse. Nacionalinio diktanto konkurse, deja, negali dalyvauti lituanistai.

Nacionalinis diktantas nėra unikalus sumanymas, juos rengia prancūzai, olandai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE