Pagrindinis > Regione > Kultūra > Knygos „Kelionė į praeities Marijampolę“ sutiktuvės

Knygos „Kelionė į praeities Marijampolę“ sutiktuvės

P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje pristatyta marijampoliečio istoriko Benjamino Mašalaičio knyga „Kelionė į praeities Marijampolę“.

Knyga – tarsi gidas, pasakojantis senosios Marijampolės istoriją, kuri sudėta į 280 puslapių, 60 istorinių maršrutų ir iliustruota beveik 400 senovinių nuotraukų.

Kaip teigia pats knygos autorius Benjaminas Mašalaitis, pasakojimai ves skaitytoją po senąją Marijampolę, padės atskleisti ne vienos gatvės, pastato ar reiškinio istoriją: sužinoti, kodėl ano meto marijampoliečiai knygas skaitė „Dirvoje“ miesto centrinėje aikštėje, iš kurios vietos Marijampolėje buvo galima pamatyti Vilnių, kur buvo Rambynas ar Kaukazas.

Knygos pristatyme dalyvavę Savivaldybės tarybos nariai Darius Kemeraitis ir Alvydas Kirkliauskas, leidybos iniciatorius Marijampolės „Rotary“ klubo narys Norimantas Stankevičius, leidėjas Valentinas Juraitis, muziejų, bibliotekos darbuotojai ir marijampoliečiai su didžiuliu susidomėjimu vartė ir aptarinėjo knygoje sudėtus istorijos faktus, kurie vedą į dar nepažintą Marijampolę.

Knyga su senosios Marijampolės nuotraukomis, išskirtinius pokyčius ir neįgyvendintus planus, išleista 700 egz. tiražu.
Žinomam Sūduvos krašto istorijos tyrinėtojui, paskelbusiam per tūkstantį straipsnių periodinėje spaudoje, sudariusiam kelis tūkstančius kryžiažodžių ir klausimų intelektiniams žaidimams, keliautojui, visuomenininkui knygą padėjo išleisti Marijampolės „Rotary“ klubas, šiais metas minintis veiklos 25 metų jubiliejų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite