Pagrindinis > Kitos temos > Kodėl fizinė veikla tampa vis svarbesnė jaunimui

Kodėl fizinė veikla tampa vis svarbesnė jaunimui

Kaip tūkstantmečio kartos atstovai, palyginti su kitomis kartomis, yra unikalūs tuo, kaip jie apsipirkinėja, dirba ir pramogauja, taip pat skiriasi ir jų požiūris į sveikatą ir sveikatingumą. 

Tūkstantmečio kartos atstovai vadinami labiausiai sveikata besirūpinančia karta, ir ne veltui. Nesvarbu, ar tai būtų švarus maistas, ar dažni fiziniai pratimai, ar psichinės sveikatos diena, jie tiki holistiniu požiūriu į sveikatingumą. Jie nori, kad sveikatingumas būtų įtrauktas į jų kasdienį gyvenimą. Žemiau pateiksime priežastis, kodėl jaunimas taip mėgsta sportuoti.

Tūkstantmečio kartos atstovai sportuoja turėdami tikslą

Populiariausia priežastis, dėl kurios jauni suaugusieji sportuoja, yra asmeninių tikslų siekimas. Šie tikslai pasireiškia įvairiais būdais: vieniems tai reiškia, kad jie nori turėti paplūdimio kūną, kurio visada norėjo, kitiems – kad įveikti lenktynes arba įveikti iššūkį. Tai paaiškina vis didėjantį ištvermės ir kliūčių lenktynių, populiarumą. Tūkstantmečio kartos atstovai naudojasi galimybe išjudinti savo kūną iki ribos, o šios lenktynės suteikia jiems tikslą, kurio jie gali siekti.

Jiems patinka mankštintis dinamiškoje grupėje

Tūkstantmečio kartos atstovai yra socialinės medijos amžiaus produktas, todėl jie sugebėjo mankštą paversti socialiniu įvykiu, o tai paaiškina, kodėl jie dažnai lankosi fitneso klasėse ir sveikatingumo klubuose, kur gali sportuoti kartu. Vyresnių kartų atstovai mankštinosi vieni, ir laikė tai prievole, o tūkstantmečio kartos atstovai ne tik priėmė mankštinimąsi, bet ir pavertė jį tam tikru socialiniu susibūrimu. Nuėjus į svetaines kaip „Instagram“ ar „Facebook“ galime pamatyti milijonus žmonių skelbiant savo mankštinimosi rutinos nuotraukas.

Tūkstantmečio kartos atstovai taip pat nesilaiko vieno dalyko. Jiems dažnai nusibosta nuolat atlikti tą pačią treniruotę ar net tą patį pratimų tipą, todėl jie naudojasi įvairiomis galimybėmis, esančiomis netoli jų gyvenamosios vietos. 

Technologijos leidžia daugiau

Tūkstantmečio kartos atstovai naudojasi technologijomis, kad galėtų sekti savo gyvenimą, ir ne kitaip yra ir su sveikatos bei sveikatingumo stebėsena. Nesvarbu, ar lankote užsiėmimus, kuriuose naudojami širdies ritmo matuokliai, fiksuojantys sportuotojo pastangas, ar naudojate programėlę, kuri padeda sportininkui treniruotis sporto salėje, ar nešiojate prietaisą, kuris fiksuoja žingsnius įmonės iššūkio metu, tūkstantmečio kartos atstovai naudojasi technologijomis, kad galėtų įvertinti savo individualią pažangą ir gauti grįžtamąjį ryšį apie sport rezultatus.

Efektyvus kovojimas su depresija ir kitomis ligomis

Reguliariai mankštinasi jaunimas, nes tai jiems suteikia gerą savijautą. Visą dieną jie jaučiasi energingesni, naktį geriau miega, turi geresnę atmintį, jaučiasi labiau atsipalaidavę ir pozityviai vertina save ir savo gyvenimą. Be to, tai stiprus vaistas nuo daugelio įprastų psichikos sveikatos problemų.

Reguliari mankšta gali turėti labai teigiamą poveikį depresijai, nerimui ir ADS. Ji taip pat mažina stresą, gerina atmintį, padeda geriau miegoti ir gerina bendrą nuotaiką. Ir nebūtinai turite būti fitneso fanatikas, kad gautumėte naudos. Tyrimai rodo, kad kuklus fizinių pratimų kiekis gali iš tiesų pakeisti situaciją. Nesvarbu, koks jūsų amžius ar fizinio pasirengimo lygis, galite išmokti naudotis fiziniais pratimais kaip galinga priemone psichikos sveikatos problemoms spręsti, pagerinti savo energiją ir požiūrį bei gauti daugiau naudos iš gyvenimo.

Reguliarus fizinis aktyvumas taip pat gali sumažinti kelių vėžio rūšių riziką sveikiems suaugusiesiems, nepriklausomai nuo jų svorio. Tyrimai rodo, kad reguliari fizinė veikla gali sumažinti riziką susirgti tam tikrais vėžiniais susirgimais, pvz: šlapimo pūslės vėžys, krūties vėžys, storosios žarnos vėžys, endometriumo vėžys ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE