Pagrindinis > Kitos temos > Kodėl įauga kojų ir rankų pirštų nagai ir kaip išsigelbėti nuo šio negalavimo?

Kodėl įauga kojų ir rankų pirštų nagai ir kaip išsigelbėti nuo šio negalavimo?

Įaugę kojų bei rankų pirštų nagai sukelia daug vargo ir nemalonių pojūčių. Dėl to dažniausiai yra kalti smailianosiai batai, kurie stumia pirštus vienas ant kito ankštame apavo priekyje arba netinkamai atliekamas nagų kirpimas.

Dėl kokių priežasčių įauga kojų ir rankų pirštų nagai ir kas po to dedasi?

Kai kojos piršto nagas dėl netikusios avalynės nešiojimo įauga, jo plokštelė užsiriečia žemyn į odą, kuri yra ties nago šonu. Kai taip nutinka, atsiranda uždegimo grėsmė, nes oda ima priešintis nago invazijai. Nago įaugimo vieta dažniausiai patinsta ir parausta, pamažu didėja skausmas. O jeigu į atsiradusią žaizdelę patenka kokia nors infekcija, tada toje vietoje ima formuotis pūliai, ji ima šlapiuoti.

Tuo tarpu rankų pirštų nagai gali įaugti dėl netinkamo jų trumpinimo. Jeigu rankos pirštų nagai kerpami neišpasakytai trumpai, tada jie traumuojami, padidėja tikimybė, kad jie augs ne tiesiai į viršų, o plėsis į pirštų šonus, įaugdami į jų odą.

Neigiamas pasekmes kelia ir nagų pakraščių apvalinimas, tada jie irgi yra linkę užsilenkti į šonus. Nagų įaugimą į šonus gali sąlygoti ir labai dažnas rankų plovimas, kai dirbama didelės higienos saugos reikalaujantį darbą. Tada pirštų oda labai paburksta ir užkerta kelią nagų augimui.

Kodėl, norint pašalinti su nago įaugimu kilusias problemas, verta pasinaudoti lazeriniu gydymu?

Jeigu kojos ar rankos piršto nagas įaugo į odą, tada tikrai apsimoka pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis, kurios siūlo lazerio spindulių pagalbą. Įaugusio nago gydymas lazeriu yra itin veiksminga mūsų dienomis jau įprasta procedūra. Jos metu nejaučiamas skausmas, dirglumas, nes pritaikoma vietinė nejautra. Tik po to lazerio spinduliu paveikiamas nago guolis ir aplink jį esantys audiniai.

Be to, po šios procedūros smarkiai sutrumpėja gijimui bei reabilitacijai reikalingas laikotarpis. Puiku ir tai, kad kur kas mažesnė yra nago įaugimo pasikartojimo tikimybė. Tad jei jums į kojos ar rankos piršto odą įaugo nagas, nenusiminkite, nes jums gali pagelbėti internetinė dermatologų įkurta įmonė: https://lazeriniscentras.lt/paslaugos/iaugusio-nago-gydymas/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE