Pagrindinis > Naujienos > Kodėl Marijampolės meras neskelbia savo darbotvarkės?

Kodėl Marijampolės meras neskelbia savo darbotvarkės?

Tik kas penktas Lietuvos miesto ar rajono savivaldybės meras skelbia ilgalaikes savo darbotvarkes, leidžiančias matyti susitikimus nuo kadencijos pradžios, – rodo prieš korupciją kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus tyrimas. Kai kurie merai skelbia laikinas savo darbotvarkes (dienos arba savaitės), tai būtų pusė velnio, tačiau net šeši merai, tarp jų ir Marijampolės, savo darbotvarkių neskelbia visai.

Marijampolės meras Povilas Isoda ne kartą yra viešai sakęs, kad nieko neslepia, viską atvirai deklaruoja ir ypač skatina žmonių aktyvumą, plačiai išskėstomis rankomis laukia jų pasiūlymų, nuomonių ir net kritikos. Kad dažniausiai tai tik garsiai deklaruojami lozungai, galėjome įsitikinti, kai buvo vykdoma visokie įstaigų sujungimai, prijungimai ir reorganizacijos.

Sugrįžkime prie mero darbotvarkės klausimo. Ką meras visą dieną veikia merijoje? Kadangi viešai neskelbia savo darbotvarkės, tai iš to, ką galima matyti viešai, kartais susidaro įspūdis, jog savo laimingas jauno mero dienas tiesiog leidžia „Facebooke“. Žinau, ne visi man pritars ir primins, kad savo įvaizdžio formavimui „Facebooke“ jis turi savo patarėją Agnę. Tada kyla kitas klausimas, jeigu meras turi savo patarėją, tai kodėl ši nepasirūpina mero darbotvarkės viešinimu? Galimi keli variantai: arba nėra ką viešinti, kadangi darbotvarkė apskritai neegzistuoja ir viskas vyksta ekspromtu bei chaotiškai pagal aplinkybes, arba yra ką slėpti. Dar yra ir trečias variantas – abu variantai kartu sudėjus – yra ką slėpti ir viskas vyksta atsitiktinai chaotiškai. Žmonės kalba, kad į patarėjos Agnė pareigas neįeina mero darbotvarkės sudarinėjimas. Visko gali būti, nesiginčysiu, o tai iš dalies galbūt paaiškina ir viešos darbotvarkės nebuvimą.

Kodėl aš noriu žinoti Marijampolės savivaldybės mero darbotvarkę? Ne, tikrai ne iš smalsumo. Nėra taip, kad politikų sprendimai gimsta savaime, todėl labai norėčiau žinoti, po kokių susitikimų, su kokiomis interesų grupėmis gimė vieni ar kiti sprendimai. Arba priešingai, kodėl gimė vieni ar kiti sprendimai, bet su suinteresuotomis grupėmis ar bendruomenėmis meras taip ir nebuvo susitikęs. Jeigu deklaruojate savo atvirumą ir skaidrumą, ponas mere, tai darykite visa tai iš tikro, o ne tik žodžiais ir lozungais.

Vis dažniau visuomenė sutaria, jog geras politikas yra skaidrus ir aktyvus, su kitais bendraujantis politikas, todėl darbotvarkės skelbimas yra privalumas, o ne trūkumas, žinoma, jeigu nėra ką slėpti.

Komentaras “Kodėl Marijampolės meras neskelbia savo darbotvarkės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE