Pagrindinis > Kitos temos > Kokie maisto produktai padeda vaikui priaugti svorio?

Kokie maisto produktai padeda vaikui priaugti svorio?

Šiandien visur tik ir kalbama  apie pernelyg didelį vaikų svorį. Šalia to egzistuoja ir kita problema – pernelyg mažas mažylių kūno masės indeksas. Be abejonės, idealiausia, kai vaiko svoris atitinka visus standartus. Ką daryti jeigu taip nėra? Specialistai tėveliams pataria nenusiminti. Teisingai suformuota mityba ir gyvenimo būdas leidžia pasiekti tokių rezultatų, kad vaikų svoris pagal amžių tampa idealus. Tereikia šiek tiek laiko ir kantrybės.

Svarbu valgyti reguliariai

Reguliari mityba – taisyklė, prie kurios mažylis turi būti pratinamas nuo pirmų savo gyvenimo dienų. Nesvarbu ar maitinate krūtimi ar pieno mišinėliu, kūdikio nereikia permaitinti arba atvirkščiai, pasodinti jį ant dietos. Ir vienas ir kitas  kraštutinumas vėliau gali sukelti nemažai problemų. Vaikas,  pripratęs prie reguliarios mitybos, net kai valgys savarankiškai, tikrai žinos, kada pusryčių metas, kad pietų ir kada laikas vakarienei.

Dažna mama savo atžalos nepaleidžia nuo stalo, kol lėkštė nebus tuščia. Tai didelė klaida. Atminkite, vaikas, kaip ir suaugęs žmogus, gali tiesiog tuo metu neturėti apetito arba nemėgti kažkokio maisto. Nieko tokio jeigu pietų vos paragavo, galima sukirsti šiek tiek sotesnę vakarienę. Svarbu, kad prie stalo būtų sėdamasi tuo pačiu metu kiekvieną dieną.

Svarbiausia – neverskite mažylio nuolatos užkandžiauti. Tai suformuos tikrai nesveikus įpročius, su kuriais ateityje bus sunku kovoti. Vaikas 2-3 val. gali ir turi būti nevalgęs, juk jam reikia suvirškinti ankstesnį maistą. Jis turi vadovautis įgimtais įpročiais.

Nepamirškite aktyvaus gyvenimo būdo

Dera pasirūpinti ne tik mažylio racionu, bet ir jo gyvenimo būdu. Jeigu galvojate, kad jūsų vaikui reikia priaugti svorio, vadinasi, jis turi kuo mažiau judėti, labai klystate. Tuo tarpu, putlutį mažylį versdami nuolat judėti ir kartodami jam, kad reikia mesti svorį, sukrausite vaikui ateičiai visą bagažą kompleksų ir atgrasinsite nuo bet kokio aktyvaus gyvenimo būdo. Tad kaip elgtis? Pirmuoju atveju leiskite liesam mažyliui bėgioti, kiek tik jis nori. Ypač gryname oro. Fizinis aktyvumas žadina apetitą, tad labai tikėtina, kad išsilakstęs kieme vaikutis sukirs visą pietų porciją.

Štai jeigu mažylis turi antsvorio ir vengia judėti, neverskite jo to daryti vieno. Susiruoškite pasivaikščioti arba pabėgioti kartu. Mažiems vaikams tėvai yra dar gana didelis autoritetas, tad vaikas matydamas, kaip tėtis ar mama bėgioja ir žaidžia žaidimus ir pats užsikrės šia idėja.

Tad kokie maisto produktai padeda vaikui priaugti svorio?

Nuostata, kad norint priaugti svorio, reikia valgyti daug riebaus ir kaloringo maisto, yra labai klaidinga. Svarbiausia – maistas turi būti sveikas ir subalansuotas, tai reiškia, jog privalo turėti pakankamai baltymų, reikiamą kiekį riebalų ir, žinoma, angliavandenių. Tuščios kalorijos, kurias mažylis gaus valgydamas saldumynus ir mėsainius, vargu ar suteiks jam šių reikiamų medžiagų. Žinome, kad kiekvieno valgymo metu tiek vaikui, tiek suaugusiajam reikia šviežių daržovių ir vaisių. Norintiems priaugti svorio  geriau rinktis baltų miltų gaminius, nes jų daugiau galima suvalgyti ir neapsunkinama virškinimo sistema. Vaikai vargu ar gali patys tuo pasirūpinti, tad teks jums pabūti savo atžalos dietologu.

Jokiu būdu nepamirškite riebalų. Sveikam vaikui, riebalų gali prireikti net daugiau nei rekomenduojama. Jei vaikas prašo į košę įdėti sviesto, greičiausiai jam tikrai reikalingi papildomi riebalai.  Juk nebe reikalo sakoma – sviestu košės nepagadinsi.

Galiausiai – užkandžiai. Pasirūpinkite, jog tai nebūtų pyragėliai ir traškučiai. Tegul mažylis įpranta išalkus suvalgyti džiovintų vaisių ar riešutų saują. Gardu ir sotu, be to ir sveika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE