Pagrindinis > Namai > Būstas > Kokius roletus galima įsigyti Lietuvoje?

Kokius roletus galima įsigyti Lietuvoje?

Langų roletai turi ir dekoratyvines, ir praktines funkcijas. Jie yra puiki alternatyva klasikinėms užuolaidoms, o kartais ir naktinėms užuolaidoms. Atsižvelgiant į tai, kad jie labai populiarėja, rinkoje yra įvairių jų rūšių. Todėl galime juos suskirstyti pagal medžiagą, iš kurios jie pagaminti, dizainą, specifiškumą ir, žinoma, kainą.

Modernūs langų roletai užtikrina privatumą, gerą miegą, taip pat sulaiko saulės spindulius. Jie taip pat yra labai svarbūs kiekvieno buto ar namo dekoratyvinis elementas. Sprendimas pirkti roletus turėtų būti gerai apgalvotas. Šiandien gamintojai siūlo daugybę sprendimų ir galimybių.

Vienas iš pirmųjų klausimų, kurį sau kelia žmonės, norintys įsigyti roletus, yra tai, ar langų roletai turi būti dedami pastato išorėje, ar viduje. Kuo skiriasi abu sprendimai?

Ant lango iš išorės uždėta danga efektyviai blokuoja saulės spindulių patekimą į vidų, taip užtikrinant didesnį komfortą karštomis dienomis. Žiemą jie yra kliūtis šildomam orui išeiti įlauką, o tai leidžia sumažinti sąskaitas už šildymą.

Išoriniai roletai puikiai tinka nuosavose namuose, kur, be apsaugos nuo saulės spindulių, jie taip pat apsaugo nuo triukšmo iš išorės ir netgi yra kliūtis įsilaužėliams patekti į vidų. Roletų elementai gali būti valdomi tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu.

Vidinių roletų pasirinkimas apskritai nėra lengvas sprendimas. Yra bent kelių rūšių roletai, kurie skiriasi tvirtinimo metodu, atspalviais ir net dekoratyvinėmis detalėmis. Jei norite teisingai pasirinkti, prieš pirkdami turite žinoti keletą svarbių dalykų.

Klasikinės roletai yra labai populiarus ir gerai žinomas roletų variantas. Jų konstrukcija yra labai paprasta, tačiau paprastai ji taip pat orientuota į sienų ar lubų tvirtinimą. Klasikinės roletai yra pagaminti iš komponentų, leidžiančių didesnėms sistemoms uždengti visus langus.

Roletai diena-naktis yra populiariausias roletų tipas, naudojamas iš vidaus, susidedantys iš skaidrių ir užtemdančių juostų. Dienos ir nakties roletai negali garantuoti tobulo užtemimo, nes jie 100% neprilimpa prie lango. Roletai diena-naktis leidžia reguliuoti į kambarį patenkančios šviesos intensyvumą. Šio tipo roletai gali būti montuojami su kasete arba be jos. Paprastai diena-naktis roletai yra gaminami pagal lango dydį. Dėl to juos taip lengva pritaikyti prie labai didelių stiklų.

Klostuotų roletų struktūra panaši į vertikalią armoniką, klostės išdėstytos lygiagrečiai. Įdomu tai, kad šio tipo roletus galima pritaikyti bet kokio tipo langams: ne tik stačiakampiams, bet ir apvaliemss ar trikampiams.

Vieni populiariausių ir seniausių langų žaliuzių formų yra aliuminio žaliuzės. Dabar jos daugiau naudojamos biurų ir paslaugų pastatuose nei butuose ir nuosavuose namuose. Tačiau, jos išlieka atspariausios mechaninimas pažeidimams ir drėgmei, todėl aliuminio žaliuzes galima sėkmingai naudoti vonioje ar virtuvėje.Jų struktūra susideda iš horizontaliai išdėstytų aliuminio plokščių, kurių plotis svyruoja nuo kelių iki keliolikos dešimčių milimetrų.

Plisuotos žaliuzės yra populiarus roletų tipas, kurį galima naudoti tiek sienų, tiek stogo languose. Jie yra gana populiarūs, nes leidžia uždengti tik pasirinktą lango dalį.

Prieš perkant roletus, taip pat turėtumėte pagalvoti apie su jų spalva. Tai svarbu tiek dėl kambario dizaino, tiek  dėl patalpos patamsėjimo laipsnio. Turėkite omenyje, kad šviesūs roletai praleidžia apie 30% daugiau šviesos nei tamsūs atspalviai.

Pirkdami roletus norime būti tikri, kad tai yra investicija ilgam laikui. Neplanuojame jų keisti kiekvieną sezoną. Tokiu atveju būtų klaida pasirinkti roletus iš atsitiktinio audinio. Jei esate už natūralumą, jums patiks medvilniniai, lininiai ar šilkiniai roletai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE