Pagrindinis > Namai > Būstas > Kraustotės į naują būstą? Štai ką būtina žinoti

Kraustotės į naują būstą? Štai ką būtina žinoti

Jei tenka kraustytis į naujai įsigytą ar nuomojamą būstą, būtinai pasirūpinkite lauko durų užrakto pakeitimu. Juk niekas nežino, kiek ir kam buvusieji gyvenamosios vietos savininkai anksčiau spėjo išdalinti raktų. Juk atsitinka taip, kad raktai dėl įvairiausių priežasčių būna patikėti kaimynams, giminaičiams ar patalpas remontavusiems darbininkams. Todėl tik tada galėsite ramia širdimi įsikurti naujuose namuose, kai žinosite, jog jų raktus turite tik jūs.

Kokius naujus užraktus geriausia rinktis?

Kadangi didelė dalis vagysčių ir apiplėšimų būna įvykdomos panaudojus visraktį arba išlaužus spyną, todėl perkant verta pasirinkti ypatingu saugumu ir patikimumu pasižyminčią spyną. Nors tokios spynos kainuoja brangiau, tačiau jos yra ilgaamžės ir tikrai garantuoja jūsų namų saugumą. Be to, sudėtingos spynos iš piktavalio įsilaužėlio, mėginančio prasibrauti į jūsų namus, pareikalautų labai daug pastangų, todėl jis ko gero nuspręstų nerizikuoti ir jūsiškes duris palikti ramybėje.

Kokios yra spynų rūšys?

Spynos yra skirstomos į tris grupes – cilindrines, plokštelines ir pakabinamas. Cilindrines spynas sudaro dvi dalys – cilindras ir korpusas. Abi dalys turi strypelius. Kai rakto ir šerdies kombinacija sutampa, tada ir atidaromos durys. Ši spyna yra labai saugi, jos raktai gali būti patentuoti, todėl apsaugoti nuo nelegalaus kopijavimo. Pametus raktą, neprireiks keisti spynos, pakaks pakeisti tik cilindrą.

O plokštelinių spynų skląstis turi keletą plokštelių. Spyna atrakinama tada, kai išpjovos plokštelėse sutampa su rakto iškyšomis. Šios rūšies spynomis rakinami seifai, jos gali būti naudojamos kaip papildoma apsauga durims su cilindrine spyna. Tuo tarpu pakabinamos spynos geriausiai tinka garažų, sandėliukų ir rūsių apsaugai.

Kas dar gali praversti jūsų pačių saugumui būnant namuose?

Labai puikiai būsto šeimininkui gali pasitarnauti naktinė sklendė, nes ji itin padidina būsto lauko durų saugumą. Pavyzdžiui, jei būsite pametę raktus ar įtarsite, jog kažkas galėjo pasidaryti jūsų raktų kopijas, bent per naktį savo namuose būsite ramūs, nes niekas nei pritaikęs raktus, nei su visrakčiu negalės įsibrauti į jūsų namus ir sukelti Jums bei Jūsų šeimos nariams jokio pavojaus. Jeigu norite gauti daugiau vertingos informacijos apie spynas, internete suraskite svetainę Spynų Meistras ir jūsų smalsumas bus patenkintas iki galo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE