Pagrindinis > Namai > Būstas > Šventinė staltiesė: kaip išsirinkti?

Šventinė staltiesė: kaip išsirinkti?

Nesvarbu, ar planuojate gimtadienį, krikštynas, vestuves – visada svarbu pasirūpinti visomis šventinėmis atributikomis. Staltiesė yra viena iš tų dalių, kuri gali atlikti ne tik dekoracinę funkciją, bet ir apsaugoti stalų paviršius nuo išorinės veiklos pažeidimų. Tam, kad būtų galima išsirinkti kokybišką šventinę staltiesę, svarbu atkreipti dėmesį į jos medžiagos tipą.

Kaip yra apskaičiuojamas staltiesės dydis?

Staltiesės dydį bus galima nustatyti pagal tai, kai žinosite, kokia bus stalo forma (pailga, apvali ar stačiakampė). Aišku, galima atsižvelgti ir į pačios šventės tipą, pavyzdžiui: jeigu tai yra krikštynų šventė, tuomet puošniausia ir gražiausia – vos ne žemę siekianti staltiesė (apie 3 centimetrus nuo apačios). Renkantis šventinę staltiese, labai svarbu atsižvelgti į jos tris matmenis: ilgį, plotį ir aukštį. 

Žinoma, renkantis ilgą staltiesę, atsiranda rizika, kad ant jos bus užminta, o visas turinys esantis ant stalo – nugarmės ant žemės. Jeigu savo šventėje turėsite nemažai svečių arba tai bus vaikų šventė, tuomet galite rinktis tokias staltieses, kurios nesiekia žemės, tačiau nėra ir trumpos. Be to, apvalūs stalai neturi aštrių kampų, todėl sumažėja rizika nutempti šventinę staltiesę. Staltiesės apvaliam stalui – tai ko ieškote savo šventei!

Skirtingų staltiesių medžiagų specifika

Iš poliesterio pagamintos staltiesės yra pats populiariausias sprendimas. Jų yra įvairiausių raštų, spalvų ir dydžių. Patogu yra tai, kad poliesterio staltiesės būna didelio pločio, todėl jeigu jums reikalinga tokia staltiesė, kuri uždengtų visą stalą – poliesteris yra puikus sprendimas!
Jeigu jūsų šventė propaguos natūralumą, artumą tradicijoms, tuomet galima rinktis linines staltieses. Tiesa, šios medžiagos staltieses, labai retai, kas nuomoja, nes jų priežiūra yra gana sudėtinga. Žinoma, kaip alternatyvą galite naudoti poliesterio staltieses, nes jų būna labai panašių į linines. Taip pat svarbu paminėti tai, kad renkantis šventines staltieses, jos būtų atsparios drėgmei. Tai gali būti akrilas, teflonas ar dar kitas audinys, kuris apdirbtas taip, kad joks skystis negalėtų įsigerti į ją. Nors ir akrilinės staltiesės gana greitai nusiskalbia, tačiau iš jų panaikinti dėmes – labai paprasta. Tarkime, iš medvilnės ar lino, dėmes pašalinti yra žymiai sudėtingiau, o kartais net prireikia sauso valymo.

Kokią staltiesių medžiagą pasirinkti?

Staltiesių medžiaga gali priklausyti nuo to, kokia bus šventė. Jeigu organizuojate gimtadienį ar vestuves, tuomet rinkitės tokias staltieses, kurios geriausiai galės atspindėti šių švenčių tematiką. Tam geriausiai tinka medvilninės ir lininės staltiesės. Na, o jeigu organizuojate vaiko krikštynas, tuomet vertėtų pagalvoti apie tokias staltieses, kuriose yra akrilo ar teflono. Jeigu nenorite pirkti staltiesių, tuomet vertėtų pasidomėti apie jų nuomą. Staltiesių nuomos punktuose jums padės išsirinkti geriausią ir gražiausią sprendimą jūsų šventei! 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE