Pagrindinis > Naujienos > Lietuvos karšto oro balionų sezonas startuoja tradicinėmis varžybomis Marijampolėje

Lietuvos karšto oro balionų sezonas startuoja tradicinėmis varžybomis Marijampolėje

Artėjantį savaitgalį – gegužės 27-29 dienomis – Marijampolėje vyks Lietuvos karšto oro balionų taurės varžybos – „Marijampolės taurė 2022“. Jos rengiamos jau 23-ią kartą.

Šis renginys ne tik pažymės Lietuvos karšto oro balionų sezono pradžią, bet ir papuoš šiomis dienomis Marijampolėje vykstantį Cukrinį festivalį.

„Lietuvoje vyksta labai nedaug oreiviškų sporto renginių – šiemet oficialias varžybas turėsime tik dvejas. Dėl to šios varžybos Marijampolėje yra labai laukiamos visų oreivių. Norime raginti miestus organizuoti tokius renginius, nes tai yra šventė miestui, o sportininkams – galimybė palaikyti sportinę formą bei geriau pasiruošti pasaulio čempionatui“, – sakė vienas iš Lietuvos oreivių rinktinės narių Dovydas Vaitkevičius.

Šiose varžybose dalyvaus beveik visi Lietuvos oreivių rinktinės nariai, besiruošiantys svarbiausiam sezono startui – planetos pirmenybėms. Jiems iššūkį mes mūsų šalies jaunimas, taip pat svečiai iš Lenkijos ir Latvijos.

„Jauno kraujo kažkiek ateina, bet jo reikėtų daugiau. Geras jaunimo pasirodymas galėtų pritraukti daugiau žmonių į šį sportą“, – svarstė D. Vaitkevičius.

Pirmasis skrydis planuojamas penktadienį vakare. 16.30 val. vyks pagrindinis susirinkimas. Iš viso planuojama atlikti keturis skrydžius. Renginio organizatorius – Marijampolės oreivių klubo vadovas Rimas Kostiuškevičius – sako, jog renginiui yra pilnai pasiruošta. Direktoriai ir teisėjai jau viską įvertino, užduotys paruoštos.

„Šios varžybos išskirtinės tuo, kad jos organizuojamos nuo 1999 metų. Mūsų sporte svarbiausios yra teritorija ir skraidymo zona. Galiu pasakyti, kad jos Marijampolėje yra idealios. Čia yra nelabai miškinga, daug lygumų, gera kelių infrastruktūra, labai geri žmonės. Visi aplinkui dirbantys ūkininkai yra geranoriški, visi miestiečiai labai myli balionus. Miesto gyventojai kasmet laukia šio renginio, kad galėtų žiūrėti į dangų 5-6 val. ryte ir 17-19 val. vakare“, – kalbėjo R. Kostiuškevičius.

Marijampolė yra žinoma ne tik Lietuvos oreiviams – čia yra vykę net du pasaulio jaunimo karšto oro balionų čempionai, kuriuose varžėsi sportininkai iš visos planetos. Tituluotas oreivis R. Kostiuškevičius taip pat pasidžiaugė, kad Marijampolės miestas visada noriai prisideda prie varžybų organizavimo.

„Labai daug oreivių žino Marijampolės varžybas ir jie labai noriai į jas įvyksta, tačiau buvusi pandemija, o dabar ir karas Ukrainoje atgrasė nemažai sportininkų“, – pridūrė R. Kostiuškevičius.

Lietuvos oreiviai yra iškovoję apdovanojimus visose svarbiausiose pasaulio varžybose, jie yra žinomi ir gerbiami įvairiose užsienio šalyse. Kadangi Marijampolėje startuos visi stipriausi šalies oreiviai, tai laukiama atkaklios kovos.

„Balionų vaizdas tikrai žiūrovams sukurs tikrą šventę. Taip pat svarbiausiose Marijampolės vietose bus kryžiai, kuriuose bus galima sekti balionus ir stebėti, kaip sekasi dalyviams. Mat dalyvių tikslas varžybose – pataikyti maišelį su markeriu kuo arčiau taikinio (kryžiaus)“, – pasakojo D. Vaitkevičius.

Tiesa, karšto oro balionų varžybos vyksta tik esant tinkamoms oro sąlygoms. Dėl to tiek dalyviai, tiek žiūrovai turi sekti orų prognozes bei varžybų direktoriaus skelbiamą informaciją.

„Reikia nueiti į bažnyčią ir pas Dievulį paprašyti, kad būtų prasklaidyti debesys ir pristabdytas vėjas, kas leistų mums skraidyti“, – šypsojosi R. Kostiuškevičius.

Pagrindinės Lietuvos oreivių sezono varžybos – jubiliejinis XXX Lietuvos karšto oro balionų čempionatas – bus surengtas birželio 9-12 dienomis Birštone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE