Stresas gyvenime lydi kiekvieną žmogų: minimalus jo lygmuo gali motyvuoti, tačiau besitęsiantys procesai gali sukelti psichines problemas, fizinius negalavimus, net slopinti imuninę sistemą.
Siekiant sumažinti streso poveikį mūsų kasdienybei reikia atsisukti į kūno, emocijų, elgesio valdymą. Tam įtakos gali turėti vidinis pasirengimas, miegas, mityba, meditacijos, fizinė ir užimtumo veikla.
Marijampolės Poezijos parke rugpjūčio 8 dieną vyko dirbtuvės „Atsipalaiduok“. Jų metu renginio dalyviai galėjo išbandyti skirtingas dirbtuves, kurios jiems padėtų atsikratyti streso ir nerimo.
Trečdalis žmonių visame pasaulyje yra patyrę nerimo ir streso sutrikimų. Nerimo sutrikimai yra dažniausiai pasireiškianti psichikos liga visame pasaulyje. Panašius sunkumus savo aplinkoje matė ir asociacijos „Jaunimas YRA“ nariai: „Pastebėjome, jog vis daugiau žmonių skundžiasi pasitikėjimo savimi stoka, svyruojančia motyvacija, padažnėjusiais nerimo priepuoliais, panikos atakomis. Šie požymiai sunkina mūsų gyvenimą, mažina produktyvumą, motyvaciją mokytis ir dirbti, menkina pasitikėjimą savimi bei norą burtis į bendruomenę.“ –teigė organizacijos prezidentė Raimonda Bogužaitė.
Tuomet jaunimui gimė idėja įgyvendinti projektą „Inner love“, skatinantį ne tik kiekvieno asmens meilę sau, tačiau ir bendruomenei. Bendruomeniškumo ugdymas labai svarbus kalbant apie tolerancijos, supratimo, pagarbos principus, kuriais remiasi ir Europos solidarumo korpuso programa, prisidedanti prie projekto vykdymo. Siekdami paskatinti Marijampolės bendruomenę kartu atrasti atsipalaidavimo džiaugsmą jaunimas kvietė į dirbtuves po atviru dangumi.
Marijampoliečiai išbandė garso-gongų terapiją, meditacijos veiklas, piešimo ant vandens užsiėmimus, molio lipdymo dirbtuves, klausė senovinių instrumentų garsų, ieškojo savęs ir pažino savo kūno kalbą kartu su psichologe. Kai kurie dalyviai su tokiomis veiklomis susidūrė pirmąjį kartą: „Dalyvavau gongų edukacijoje, tai tik prisimenu, kaip staiga visas kūnas paskendo garsuose, viską nusmelkė ir daugiau apie nieką galėjau negalvoti… Labai geras jausmas. Tikiuosi ir dažniau apsilankysiu garso terapijose.“ – teigė dalyvis Justas Mažėtis.
Dirbtuvėmis buvo siekiama padėti žmonėms atsikratyti streso bei nerimo išmokstant nusiraminti ir atrandant tinkamiausių atsipalaidavimo formų. Nusiraminimo būdai yra skirtingi, todėl reikia atrasti tinkamiausią individualiai. Marijampoliečiai galėjo išbandyti sau palankiausią kryptį: pokalbis su psichologu, meditacija ir kvėpavimas, garso, meno terapijos formos. Jei susiduriama su streso keliamais iššūkiais, rekomenduojama išbandyti skirtingas veiklas taip atrandant artimiausią.
Renginio organizatoriai džiaugiasi, jog emocinės sveikatos tematika yra itin aktuali, o dirbtuvės „Atsipalaiduok“ pritraukė gausų įvairaus amžiaus marijampoliečių būrį. Tikimasi, jog tokio pobūdžio renginiai taps tradicija, suburiančia bendruomenę.