Pagrindinis > Naujienos > Kuo ypatinga bliuzo muzika?

Kuo ypatinga bliuzo muzika?

Yra juokaujama, jog iš pradžių buvo žodis, paskui atėjo bliuzas, o iš jo išsivystė džiazas, rokas ir visa kita muzika. Nors bliuzas atsirado gana seniai ir atkeliavo į Europą iš Amerikos žemyno Misisipės deltos regiono, duodamas pradžią džiazui, jis ir dabartiniu metu vis dar sėkmingai egzistuoja, kaip savarankiškas muzikos žanras.

Kaip apibūdinamas bliuzo muzikos žanras?

Bliuzas gali egzistuoti ne tik kaip vokalinis-instrumentinis, bet ir kaip grynai instrumentinis žanras. Pirmuoju variantu bliuzą sudaro dvylikos taktų muzikinė-harmoninė struktūra, kurioje vokalui skirta partija apima truputį daugiau nei du taktus.

Likusioji dalis paliekama vien instrumentinei muzikai. Todėl šis bliuzas dar yra vadinamas vokalo ir muzikos instrumentų dialogu. Improvizacinė bliuzo žanro prigimtis darė tiesioginę įtaką džiazo stiliaus muzikos atsiradimui.

Ką apie bliuzo muzikos poveikį žmogaus sielai mano jos atlikėjai?

Anot bliuzo muzikos atlikėjų, jų dainavimas ir grojimas padeda suderinti jausmų stygas tada, kai jos būna išsiderinusios. Pasak atlikėjos Erjos Lyytinen, bliuzo muzikos interpretacijos netgi veikia gydančiai, nes ji dainuodama ir grodama bliuzą, pajunta savyje ypatingą dvasinę jėgą. Jos žodžiais, šio žanro muzika žmogui padeda atsikratyti tamsos išaugintų vidinių demonų ir skatina jam norą tapti geresniu.

Dauguma bliuzo atlikėjų žiniasklaidai prisipažįsta, jog tikrai puikus koncertas užsimezga tada, kai jie tarsi susijungia su publika į vieną darinį ir kartu su ja mėgaujasi muzikos garsais. Tą reiškinį jie vadina geros muzikos dalinimusi su gerais žmonėmis.

Koks naujas bliuzo muzikos festivalis laukia jos gerbėjų rudenį?

Vasarą bliuzo mėgėjai iš visos Lietuvos suvažiuoja į Telšių rajone prie Lūksto ežero vykstantį tradicinį festivalį „Bliuzo naktys“. Tačiau tai dar ne viskas. Pasaulinės muzikos atlikėjų koncertus rengianti organizacija „Gera muzika gyvai“ bliuzo muzikos gerbėjams spalio mėnesį siūlo apsilankyti festivalyje „Kaunas Blues“, kuriame dalyvaus užsienio bliuzo muzikantai ir jų grupės.

Festivalis vyks Kauno sporto halėje ir kitose miesto vietose. Apie artimiausius bliuzo muzikos koncertus Lietuvoje visą informaciją rasite ir bilietus į juos galėsite įsigyti, susisiekę su internetine platforma: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/bliuzo-koncertai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE