Pagrindinis > Kitos temos > Ką reikėtų žinoti laukiant siuntos iš užsienio?

Ką reikėtų žinoti laukiant siuntos iš užsienio?

Siuntinio laukimas visuomet sukelia šiek tiek nerimo. Dar daugiau to nerimo būna, kai siunta keliauja ne iš Lietuvos, o iš užsienio šalies. Džiugina tai, jog siuntų siuntimo platformos, tausodamos savo klientų ramybę, suteikia galimybę sekti siuntos kelionę. Nežiūrint to, ar siuntinys atkeliaus į paštomatą ar jį pristatys kurjeris, sekimas iki pat galutinio taško yra prieinamas kiekvienam tiek laukiančiam, tiek išsiuntusiam siuntą žmogui. Be abejonės, egzistuoja nemažai veiksnių, kurie įtakoja siuntinio pristatymo proceso kokybę ir trukmę. 

Kodėl reikėtų sekti keliaujančią siuntą?

Pirkti internetu ar gauti siuntas iš draugų bei giminaičių, gyvenančių užsienyje – šiandien yra daugelio žmonių kasdienybė. Štai siuntų sekimo paslauga  pasinaudoja vos pusė jų – rodo statistika. Visai be reikalo. Tai suteikia daugiau ramybės ir pasitikėjimo. Pateiksime priežastis, kodėl išties verta sekti siuntą, ypač jeigu ji keliauja pas jus iš užsienio:

– Žinosite siuntos buvimo vietą. Stebėdami siuntą galite sužinoti dabartinę siuntos vietą ir pristatymo būseną. Tai ypač aktualu jeigu planuojama siuntinį gauti per kurjerį. Tuomet galima suplanuoti savo laiką, jog reikiamu momentu būtumėte siuntos pristatymo vietoje.

– Žinosite apie galimus vėlavimus. Kai siunta vėluoja ir nežinote dėl ko, tai kelia didelį nerimą. Siuntos sekimas leis išvengti tokių nemalonumų, nes žinosite dėl ko tai vyksta ir ar reikia imtis kažkokių papildomų veiksmų.

– Žinosite, jog siuntinys saugus ir keliauja tikrai reikiama kryptimi. Jei kyla problemų dėl pristatymo, galite imtis atitinkamų veiksmų.  Taip užtikrinsite, jog jūsų paketas būtų sėkmingai pristatytas.

Ką svarbu žinoti planuojant sekti siuntą?

Labai svarbus dalykas – rekomenduojama sekti oficialiose pašto paslaugų platformose. Sužinoti kokios platformos paslaugomis pasinaudojo jums siuntą siunčiantis žmogus tikrai nėra sudėtinga.  Paslaugų teikėjas geriausiai žino, kada siunta priimta išsiuntimui, kada ji tiksliai iškeliavo į kitą šalį ir pan.

Svarbu žinoti tai, jog, kai siuntinys pristatomas į paštomatą, reikia labai atidžiai ir teisingai užrašyti gavėjo telefono numerį, nes durelių kodas gavėjui yra pateikiamas SMS žinute. Jeigu siunta pristatoma užsienyje, reikalaujama nurodyti vietinį telefono numerį. Žinoma, tą žinoti labiau reikėtų siunčiamčiam siuntą, tačiau ir laukiantis paketo turi rūpintis, jog telefonas būtų ryšio zonoje ir su neišsikrovusia baterija. 

Kaip galima sekti siuntą?

Tarptautinių siuntų paieška ir jų sekimas – siuntų siuntimo platformų kasdienybė. Tiksliau tai yra bandymas užtikrinti sklandų ir skaidrų procesą, kad klientai įgytų pasitikėjimą jų darbu ir vėl sugrįžtų, prireikus išsiųsti siuntą į užsienį ar ramiai laukti jos atvykstant iš svečios šalies. 

Siuntinio sekimas galimas dviejose skirtingose sistemose. Jeigu planuojate siuntą sekti jums paslaugas teikiančioje siuntų siuntimo platformoje, tuomet reikia prisijungti prie savo paskyros ir skiltyje Mano užsakymai paspausti ant užsakymo numerio. Nesvarbu, siuntų sekimas užsienyje ar Lietuvoje – visa informacija bus pateikiama viename puslapyje. Žinotina tai, jog siuntinio buvimo vietą galima gauti ir anglų kalba. Tereikia paspausti ant ikonėlės EN.  

Egzistuoja ir kita sekimo galimybė – informaciją apie siuntos buvimo vietą gauti tiesiai pasirinkto kurjerio svetainėje. Jums prireiks unikalaus kurjerio sekimo numerio. Jį galima matyti ir savo paskyroje, ir užsakymo patvirtinimą įrodančiame el. laiške. Tuomet tereikia pasirinkto pristatymo partnerio svetainėje suvesti kodą ir jums bus pateikta visa reikalinga informacija. 

Dar vienas svarbus aspektas laukiantiems siuntos – pasiteiraukite siuntėjo, ar siuntinys registruotas ar ne. Kodėl tai svarbu? Beveik visi užsakymai, suformuoti siuntų siuntimo platformoje, garantuoja siuntiniui registruotos siuntos statusą. Tai reiškia, jog tarptautinės siuntos paieška užsienyje tampa labai paprastu procesu. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE