Pagrindinis > Kitos temos > Perskaitykite tai prieš imdami kreditą

Perskaitykite tai prieš imdami kreditą

Gyvenime pasitaiko situacijų, kuomet turimų santaupų paprasčiausiai nebeužtenka. Pavyzdžiui, kartais prireikia naujo automobilio ar būsto remonto. Žinoma, pasitaiko ir gerokai daugiau situacijų, kuomet tenka skubiai išleisti nemažai pinigų. Visgi, ne kiekvienas asmuo gali sau leisti atsidėti dideles sumas. Laimei, tokiu atveju egzistuoja ganėtinai paprasta išeitis – kreditas. Žinoma, prieš prisiimant bet kokį finansinį įsipareigojimą, svarbu įvertinti nemažai įvairių aspektų. Kita vertus, kreditai internetu yra patogus, saugus ir ganėtinai greitas būdas gauti reikalingą sumą. Tad, jeigu svarstote šį pasiimti, skaitykite toliau. 

Kam suteikiamas kreditas?

Naujai internetiniu kreditu susidomėjusiems žmonėms dažnai kyla itin svarbus klausimas – kokie reikalavimai yra taikomi tiems, kurie nori pasiskolinti? Be jokios abejonės, egzistuoja tam tikros sąlygos, kurias asmuo privalo atitikti. Pirmiausiai, svarbu, kad oficialiai dirbtumėte Lietuvoje. Be to, reikėtų turėti LR pilietybę įrodančius dokumentus. Vertėtų paminėti, kad norintys gauti kreditą privalo bent 4 mėnesius dirbti toje pačioje vietoje. Žinoma, besiskolinantis asmuo turi būti pilnametis. Kredito įmonės taip pat atsižvelgia į Jūsų finansinius įsipareigojimus. Svarbu, kad nebūtumėte niekam įsiskolinę. Be to, turimi finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 40% Jūsų per mėnesį gaunamų pajamų. Kaip galite matyti, egzistuoja tam tikri niuansai, kurie nulems, ar gausite norimą sumą. Taigi prieš imant kreditą svarbu pasidomėti vyraujančiomis sąlygomis – antraip susikurti planai gali sugriūti. 

Nepamirškite įvertinti savo finansinių galimybių

Prieš prisiimant bet kokį finansinį įsipareigojimą svarbu griežtai įvertinti savo galimybes. Tai apima ne tik dabar gaunamas pajamas. Visuomet rekomenduojama apsvarstyti kas būtų, jeigu būtų scenarijų. Pavyzdžiui, kaip atiduotumėte skolą, jeigu nutiktų nelaimė? Kas įvyktų tuomet, jei netektumėte darbo, sumažėtų gaunamos pajamos, susirgtumėte? Ar turite santaupų? O galbūt pagelbėti galėtų artimieji? Žinoma, kiekvieno žmogaus situacija yra labai individuali. Visgi, neprisiimkite finansinių įsipareigojimų neapsvarstę įvairių scenarijų. 

Pasidomėkite kredito grąžinimo sąlygomis

Kai jau įvertinote savo finansines galimybes, prieš priimant galutinį sprendimą vertėtų pasidomėti kredito grąžinimo sąlygomis. Taigi rekomenduojama ir vėl apsvarstyti kas būtų, jeigu būtų scenarijų. Pavyzdžiui – ar yra galimybė atidėti kredito grąžinimą? Jeigu taip, tai kokiam laikotarpiui? Be to, nepamirškite pasidomėti vėlavimo palūkanomis. Įprastai šios yra skaičiuojamos tada, kai asmuo pinigų neatiduoda laiku. Žinoma, taip pat svarbu atsižvelgti į visus mokesčius. Nemažai įmonių reikalauja sumokėti už tarpininkavimą ar sutarties sudarymą. Tačiau, atsižvelgiant į pasirinktą bendrovę, įvairių mokesčių gali būti daugiau. Tad nepamirškite šiais pasidomėti. 

Įmokų draudimas

Įmokų draudimas yra vienas iš variantų, kaip galite apsisaugoti nutikus nelaimei – susirgus ar netekus darbo. Visgi, norint šį gauti, svarbu atitikti kai kuriuos reikalavimus. Pirmiausiai, asmuo turėtų būti ne jaunesnis, nei 18 ir ne vyresnis, nei 64 metų. Be to, svarbu, kad toje pačioje vietoje dirbtumėte bent 6 mėnesius. Žinoma, taip pat reikėtų įrodyti, kad esate nuolatinis Lietuvos gyventojas. Be to, svarbu, jog turėtumėte standartinę darbo sutartį su ne mažiau nei 17 valandų per savaitę. Visgi, neretai atsižvelgiama ir į paskolos terminą bei tai, kada šią paėmėte. Bet kokiu atveju, toks variantas gali palengvinti gyvenimą bei padėti ramiau prisiimti reikalingus finansinius įsipareigojimus. Vieno draudiminio įvykio atveju dažniausiai kompensuojama iki 12 mėnesinių paskolos mokėjimų. Visgi, suma negali viršyti 500 eurų per mėnesį. Be to, svarbu paminėti, kad mirties atveju neretai yra kompensuojamas visas paskolos likutis. Taigi tokiu būdu nuo papildomų rūpesčių galite apsaugoti ir savo šeimos narius. 

Įvertinkite savo poreikius

Prieš prisiimant bet kokį finansinį įsipareigojimą, svarbu itin atidžiai įvertinti turimus poreikius. Pirmiausiai, apgalvokite ar norimas įsigyti daiktas Jums išties yra reikalingas. Pavyzdžiui, galbūt galėtumėte pirkti kiek pigesnį automobilį, kuriam sutaupysite savarankiškai? O gal būsto remontas dar gali palaukti? Žinoma, kartais aplinkybės susiklosto išties nepalankiai, todėl kreditas tampa bene vienintele išeitimi. Visgi, prieš prisiimdami papildomus finansinius įsipareigojimus, pirmiausiai įvertinkite savo poreikius ir galimybes. Įvairius kreditus bei paskolas rekomenduojama imti tik tais atvejais, kai kitų variantų paprasčiausiai nebeturite. Visgi, jeigu Jūsų pajamos neleidžia įsigyti tam tikros prekės ar išvykti prabangių atostogų, apgalvokite, kaip galite viską įgyvendinti pigiau. 

Nepamirškite apie skaičiuokles

Įvairios internetinės skaičiuoklės gali palengvinti Jūsų apsisprendimą. Šios pagelbės pamatyti preliminarią mėnesio įmoką ir įvertinti savo galimybes. Tereikia pasirinkti norimą sumą bei kredito atidavimo laikotarpį ir viskas! Duomenis visuomet galite koreguoti pagal individualią savo situaciją. Žinoma, derėtų prisiminti, kad tokios skaičiuoklės yra tik preliminarios. Visgi, dažniausiai jos gana neblogai atspindi realią situaciją, todėl šiomis pasinaudoti išties verta. 

Be to, nepamirškite palyginti kelių skirtingų bendrovių tarpusavyje, jog išsirinktumėte tą, kuri siūlo geriausias kredito sąlygas. Nepatingėkite panagrinėti pasiūlymų ar paskaityti kitų asmenų atsiliepimų. Tai gali padėti išsirinkti geriausią variantą esamoje situacijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE