Pagrindinis > Naujienos > Kviečia konsultuotis dėl paskelbtų ES finansinių priemonių smulkiam ir vidutiniam verslui

Kviečia konsultuotis dėl paskelbtų ES finansinių priemonių smulkiam ir vidutiniam verslui

 

Viešoji įstaiga Marijampolės verslo informacijos centras (toliau – MVIC) kviečia Marijampolės apskrities smulkų ir vidutinį verslą (SVV) konsultuotis bei teikti paraiškas investicijoms pagal neseniai paskelbtas Europos Sąjungos paramos programas 2014-2020 m. finansinėje perspektyvoje. Šiuo metu yra galimybė aplikuoti dėl vienos iš trijų priemonių finansavimo: „REGIO INVEST LT+”, „NAUJOS GALIMYBĖS LT“ bei „EXPO SERTIFIKATAS LT“. MVIC direktoriaus Simono Žundos teigimu, visos jos mažoms bei vidutinėms įmonėms atveria dideles galimybes plėtrai.

„Neseniai Lietuvos verslo paramos agentūra paskelbė kvietimą smulkiam ir vidutiniam verslui teikti paraiškas pagal tris finansines priemones: „REGIO INVEST LT+”, skirtą skatinti investicijas į inovatyvią gamybą ir paslaugų kūrimą, „NAUJOS GALIMYBĖS LT“, kurios tikslas – paskatinti SVV įmones ieškoti užsienio rinkų ir plėsti esamas, bei, galiausiai, – „EXPO SERTIFIKATAS LT“, kuria teikiama parama sertifikuoti produkcijai ir taip kelti Lietuvos įmonių bei jų gaminamos produkcijos prestižą. Visi trys variantai suteikia daug galimybių, todėl labai kviečiu visas įmones jomis pasinaudoti“, – kalbėjo MVIC vadovas Simonas Žunda.

Trys priemonės skirtingiems poreikiams

„REGIO INVEST LT+” žinoma kaip investicinė priemonė stambesniems projektams, reikalaujanti nemažai lėšų iš pačių įmonių. Pagal ją įmonės turėtų skirti ne mažiau 200 tūkst. eurų, o maksimali parama siekia 35 – 45 proc. prašomos sumos, todėl galvojantiems apie mažesnes investicijas ši priemonė netinka.

„NAUJOS GALIMYBĖS LT“ turėtų dominti asociacijas, prekybos ir pramonės amatų rūmus, taip pat klasterius, bendradarbiavimo tinklus, tačiau galutinis naudos gavėjas vis tiek yra smulkios bei vidutinės įmonės. Pagal ją finansuojamas verslo dalyvavimas užsienio parodose, o tai leidžia atrasti naujas užsienio rinkas, partnerius. Aplikuojantys gali tikėtis gauti 50 proc. prašomos pinigų sumos.

Paskutinė iš priemonių – „EXPO SERTIFIKATAS LT“ – skirta gamyba užsiimančiam verslui, siekiančiam sertifikuoti produktus, kurie būtų eksportuojami į užsienį. Verslininkai turi galimybę sertifikuoti savo produktus pagal tokius sertifikatus kaip „Kosher“, „Halal“, BRC ir kt., kurie reikalingi tam tikrose rinkose. Čia taip pat finansuojama ženkli dalis – apie 50 proc. – išlaidų.

Yra ir naujovių

S. Žunda pasakojo, jog tarp šių priemonių yra tiek naujų, tiek tęstinių ir jau sėkmingų rezultatų spėjusių pademonstruoti paramos įrankių.

„NAUJOS GALIMYBĖS LT“ yra jau ne pirmus metus veikiantis mechanizmas, kuriuo verslas aktyviai naudojasi. „REGIO INVEST LT+” parama taip pat teikiama jau nuo seniau, tik pakeitė savo pavadinimą. Tiesa, skirtumas nuo jos pirmtakių yra tas, kad ši programa skirta išskirtinai regionams. Na, o „EXPO SERTIFIKATAS LT“ yra visiškai nauja priemonė, kuri, manau, bus tikrai labai reikšminga gamybos sektoriui“, – nuomone dalinosi MVIC vadovas.

Svarbu konsultuotis dėl paraiškų rengimo

MVIC direktoriaus Simono Žundos teigimu, prieš pradedant ruošti paraiškas tokioms priemonėms, visada patartina pasikonsultuoti su profesionalais. MVIC Marijampolės apskrityje šiuo metu kaip tik įgyvendina pagal ES struktūrinių fondų paramą finansuojamą projektą „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas ir verslumo skatinimas“, kuriame nemokamai konsultuojamos įmonės ir savo verslą planuojantys steigti asmenys.

S. Žundos įsitikinimu, tiems, kuriems panašių paraiškų ruošimas nėra kasdieninė veikla, nesunku padaryti esminių klaidų.

„Konsultuotis verta vien dėl to, nes teikiamas projektas turi atitikti labai daug taisyklių, teisės aktų. Žmogui, kuris to paprastai nedaro, nesunku kažką praleisti, ne taip interpretuoti konkrečius formalumus ir kriterijus. Tai yra sudėtingi projektai, todėl pačiam paruošti gerą projektą praktiškai neįmanoma.

Verslas pats rengia tik paprastesnes paraiškas, pavyzdžiui, dalyvavimui užsienio parodose pavienėms įmonėms, bet sudėtingesnių investicinių projektų pradėti ruošti iš esmės net neverta, todėl asmeniškai raginu visus susidomėjusius kreiptis į mus. Esame pasiruošę padėti visiems, kurie nori pasinaudoti šiomis galimybėmis“, – ragino Simonas Žunda.

Su Marijampolės verslo konsultantais galite susisiekti telefonu 8-655-51751 ar el. paštu info@mvicentras.lt. MVIC įgyvendinamam projektui „Aukštos kokybės viešųjų paslaugų teikimas ir verslumo skatinimas“ iš ES struktūrinių fondų paramos skirta daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos

Marijampolės verslo informacijos centras

E.: info@mvicentras.lt                  

T.: +370 655 51751

Nuotraukoje –  Izraelyje vykusios tarptautinės parodos ISRA FOOD 2014 akimirka. Dešinėje, pirmame plane, matote MVIC vadovą Simoną Žundą su Lietuvos transporto bendrovėmis prie stendo "Made in Lithuania".

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE