Pagrindinis > Naujienos > Policija perspėja: plinta naujos sukčiavimo formos

Policija perspėja: plinta naujos sukčiavimo formos

 

Vasario 25 dieną Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Kazlų Rūdos policijos komisariato (toliau – Kazlų Rūdos  PK) bendruomenės pareigūnė Akvilė Krunglevičienė kartu su Antanavo bendruomenės centro darbuotoja Vilija Rugieniene lankė Antanavo seniūnijoje gyvenančius pagyvenusius ir vienišus asmenis, su jais kalbėjosi apie sukčiavimo prevenciją, dalino informacinius lankstinukus ir kalendorius.

Siekiant užkardyti nusikalstamų veikų, susijusių su sukčiavimu, paplitimą, Kazlų Rūdos PK  pareigūnai nuolat informuoja, kaip apsisaugoti nuo telefoninių ir kitų sukčių, kurie žmonėms dažniausiai praneša apie artimųjų (vaikų, vaikaičių, giminaičių) nelaimes, artimųjų sužalotus per tariamą įvykį (tariamus eismo  įvykius, nustumiant nuo laiptų ir pan.) kitus žmones, laimėjimus loterijoje ir pan.

Sukčiai, atvykę į namus, prisistato policijos pareigūnais, medikais, banko darbuotojais, socialiniais darbuotojais, „Sodros“ specialistais, prekybos agentais, „teikia“ valiutos keitimo paslaugas.

Pastaruoju metu sparčiai plinta ir naujos sukčiavimo formos, kuomet nusikaltėliai, paskambinę žmonėms į namus, melagingai prisistato įvairiais tyrėjais, kriminalistais ir melagingai praneša, kad žmogus apsipirkimo metu neseniai (pavyzdžiui, vakar ar šiandien) parduotuvėje atsiskaitė netikrais eurais, paaiškina, kad atvyks patikrinti į namus, ar žmogus neturi suklastotų eurų, ir beveik tuo pačiu metu į namus atvykę skambinančio nusikaltėlio bendrininkai, atlikę tariamą „kratą“, pasisavina žmonių laikomus namuose pinigus ar vertingus daiktus.

Kazlų Rūdos policijos pareigūnai pataria, kad atvykę daryti kratos, tikri policijos ar kitų ikiteisminio tyrimo įstaigų pareigūnai visada privalo prisistatyti, neuniformuoti pareigūnai privalo parodyti savo tarnybinius pažymėjimus, privalo paskelbti asmeniui, pas kurį ruošiasi daryti kratą, ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartį arba, išimtiniais atvejais, pareigūno surašytą nutarimą atlikti neatidėliotiną kratą, duoti susipažinti bei pasirašyti nutartį arba nutarimą, ir tik tuomet turi teisę atlikti šį procesinės prievartos veiksmą. Primename, kad detalią kratos ar poėmio atlikimo tvarką numato Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 145, 147, 149 straipsniai.

Kilus nors menkiausiam įtarimui, kad patekote į sukčiaus pinkles, nedelsdami skambinkite savo artimiesiems arba praneškite policijai Bendruoju pagalbos telefonu 112.

Nepalikite atrakintų durų, neįsileiskite į gyvenamas patalpas, privačias valdas nepažįstamų asmenų. Jei asmuo ar asmenys kelia Jums įtarimą, įsidėmėkite jų išvaizdą (aprangą, bruožus), taip pat automobilį, kuriuo atvyko (modelį, spalvą, valstybinius numerius).

Dažniau lankykite savo artimuosius, kurie gyvena vieni atokiose gyvenvietėse, informuokite apie sukčiavimo atvejus, naujas sukčiavimo formas ir būdus, kaip apsisaugoti.

Visus Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenės narius prašome nebūti abejingus neteisėtoms veikloms ir apie daromus pažeidimus nuolat informuoti Kazlų Rūdos policijos komisariato pareigūnus telefonu Nr. (8 343) 95 404, raštu ar el. paštu kazlurudospk@policija.lt .

Informaciją taip pat galima teikti anonimiškai:

Pasitikėjimo telefonu (8-343) 91260

Elektroniniu paštu tinklapyje www.epolicija.lt

Dėkojame už Jūsų pagalbą ir pasitikėjimą!

Marijampolės apskr. VPK Kazlų Rūdos PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE