Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame apsilankyti parodoje „Tarp“!

Kviečiame apsilankyti parodoje „Tarp“!

Visuomenėje negalia vis dar matoma kaip asmens kūno trūkumas, susiduriama su diskriminacija ir prieinamumo klausimais, lygiomis teisėmis. Be fizinės aplinkos, mūsų dalyvavimui visuomenėje ir socialiniam aktyvumui didelę įtaką turi informacinė ir socialinė aplinkos, mus supančių asmenų požiūriai: neįgalieji patiria dalyvavimo visuomeninėje veikloje trukdžius, susiduria su pagarbos asmens orumui, pasirinkimo laisvės, galimybių veikti nepriklausomiems nuo kitų asmenų stoka (Pasaulio sveikatos organizacija 2015).

Marijampolės kultūros centro savanorių komanda, norėdama prisidėti prie pokyčių kultūros srityje ir atkreipti visuomenės dėmesį į jos įvairovę bei parodyti galimybes dalyvauti veiklose nepriklausomai nuo turimų sunkumų, įgyvendina Europos solidarumo korpuso programos finansuojamą projektą ,,Kultūra visur“.

„Mūsų komandai svarbu sužinoti ir gilintis į problemas, egzistuojančias aplink mums, kurių mes dažnai nepastebime arba neįsivaizduojame, kaip tam tikroje situacijoje elgtis su sunkumus patiriančiu asmeniu, kaip paklausti, kaip prieiti prie žmogaus, kaip jį padrąsinti, įtraukti į įdomią, kūrybišką veiklą. Šie ir panašūs klausimai kilo mūsų komandai, tad supratome, kad šiandien tokie klausimai gali kilti ne tik mums.“ – teigė projekto iniciatyvinės grupės narė Rugilė Navickaitė.

Europos Sąjungoje vis labiau įsigali nuostata, kad kultūra yra priemonė atrasti savo ir kitų žmonių kultūrą, tarpusavio skirtumus ir bendrybes, kurti ryšius su įvairiomis visuomenės grupėmis, ypač su mažiau visuomeninėje veikloje dalyvaujančiomis ar net patiriančiomis socialinę atskirtį (Petkutė 2018).

Projekto metu buvo įgyvendinta įvairių meninių užsiėmimų, veiklų, per kurias pažinti įdomūs žmonės, jų asmenybės. Siekiant visuomenei pristatyti meno raiškos priemones ir supažindinti su keletu projekto herojų gimė parodos „TARP“ idėja. Jos tikslas – skatinti dialogą tarp visuomenės ir negalią turinčių asmenų, pasitelkiant meninę kūrybą.

Parodoje išvysite keramikos, fotografijos ir garsų sintezę!

Parodos tarp atidarymas vyks Marijampolės kultūros centro fojė lapkričio 12 d., 19:30.

Paroda veiks iki gruodžio 2 d. (17-19 val.)

Parodoje yra garsinis vaizdavimas, gestų kalbos vertimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE