Pagrindinis > Kitos temos > Klasikinis ir modernus namų interjeras: kokia yra plytelių nauda?

Klasikinis ir modernus namų interjeras: kokia yra plytelių nauda?

Šiuolaikinėje rinkoje turėti modernius namus tampa vienas iš privalumų, o tai padaryti yra žymiai lengviau nei anksčiau. Apdailos plytelės yra akcentinė detalė, kuri padeda paįvairinti ne tik virtuvės arba vonios kambarius, bet ir visą namų erdvę. Tiesa, šiai dienai galima rasti įvairiausių tipo plytelių, todėl gali nutikti ir taip, jog jos visos kaip reikiant susuks galvą. Tam, kad būtų galima bent lengviau išsirinkti ne tik gražias, bet ir kokybiškas plyteles – reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Tiems, kas mėgsta akmens motyvus ir natūralumą

Vis labiau populiarumo viršūnę užima didelio masto plytelės, kurios gali lengvai sukurti jums norimą namų erdvės emociją. Nors jos rinkai yra pristatytos prieš gerą dešimtmetį, jų populiarumas išaugo tik dabartiniame pasaulyje ir laikomos modernaus pasirinkimo ženklu. Taip pat tai yra puiki alternatyva tiems, kurie namuose nori akmeninių fasadų, tačiau neturi laiko rūpintis jų mažu atsparumu išoriniams veiksniams. Taip pat akmeninės fasados yra labai sunkios, todėl jų įrengimas kainuoja nemažus pinigus. Na, o didelės plytelės, kurios atspindi akmens motyvus yra žymiai lengviau eksploatuojamos bei jas labai lengva derinti su kita namų apdaila. Ispaniškos plytelės yra vienas iš ekstravagantiškiausių pasirinkimų, todėl jeigu jūsų namuose trūksta būtent to kabliuko – tai yra puikus pasirinkimas!

Didelių plytelių dar vienas privalumas yra toks, jog jos padeda sukurti vientisą vaizdą, o tai reiškia, kad siūlių, kurios jungia skirtingas plyteles, nesimato. Didelės plytelės padeda namų interjero dizaine sukurti natūralumo vaizdą, o didelis formatas griauna visus standartus. Dažnai ant šių plytelių yra naudojami tikro akmens atvaizdai, kuris yra tiesiog atspaudžiamas ant plytelių paviršiaus. Natūralumo padeda pasiekti raštai, kurie skirtingose plytelėse kartojasi tik, kas 30 kvadratų. 

Kodėl namuose verta turėti plyteles?

Tam, kad jums būtų lengviau apsispręsti dėl namuose vyraujančių plytelių, reikėtų žinoti, kokius privalumus jos turi:

– plytelės sukuria estetiškai užbaigto natūralumo įspūdį – idealiai gali atrodyti 160 x 320 centimetrų plokštuma, kurioje yra itin mažai sujungimo siūlių bei ištisinė homogeninė paviršiaus tekstūra

– plytelės padeda vizualiai praplėsti erdvę – jeigu rinksitės didelio formato plyteles, jos padeda net ir mažiausią virtuvės ar vonios kambarį vizualiai atrodyti erdviu

– dideles plyteles yra patogu išpjauti skirtingo formato detales – tai gali būti rombo, trikampio ar netaisyklingos ir nestandartinės formos detalės. Dėl savo struktūros tokios plytelės yra labai lengvai gręžiamos ir pjaustomos

– lengvas klijavimas ir tvirtinimas – didelės plytelės yra labai lengvos bei plonos (iki 4 milimetrų)

– universalios ir plačios panaudojimo galimybės – plyteles galima naudoti visur – sienų, grindų, stalviršių ar net baldų apdailai

– idealiai tinka didelėms erdvėms – didelio formato plytelės leidžia kurti nesudailintus įvairius didelio formato apdailos paviršius. 

Kokie mitai sklando apie plyteles?

Nors ir plytelės turi gausybė tiek dizaininių, tiek vidinių privalumų, vis dar apie jas yra sklandomi gandai, kurie menkina jų reputaciją interjere. Teigiama, kad didelio formato plytelės yra per sunkios, todėl jų neįmanoma įnešti į patalpą, o ką jau kalbėti apie jų klijavimą. Tiesa yra tokia, kad tokio tipo plyteles galima puikiai priderinti net ir esant 3 – 5 kv.m vonios kambariui, kurios sienai yra naudojamos 2,4 metrų aukščio plytelė. 

Taip pat teigiama, kad plytelės lengvai dūžta, o dėl to gali kilti daugybė sunkumų. Vis dėlto, plytelės niekada neduš, jeigu yra laikomasi tinkamų taisyklių, kaip su jomis elgtis, o tai reiškia, kad naudojant tinkamus įrankius, dūžio tikimybė yra labai maža.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE