Pagrindinis > Dėmesio! > Lapkričio 16 d. (sekmadienį) – žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena

Lapkričio 16 d. (sekmadienį) – žuvusių eismo įvykiuose atminimo diena

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (aps. VPK) kapelionas kun. Remigijus Gaidys informavo, kad lapkričio 16-ąją (sekmadienį) visose bažnyčiose bus meldžiamasi už žuvusiuosius eismo įvykių metu. Kapelionas kviečia tą dieną melstis ne tik už žuvusius – ši diena skirta jų artimiesiems, kitiems nukentėjusiems palaikyti, solidarizuotis su jais.

Kasmet Lietuvoje eismo įvykių metu žūsta daug žmonių. Statistika  niūri – Nepriklausomybės metais mūsų šalyje jau žuvo daugiau nei 16 tūkstančių žmonių. Tai dabartinis Vilkaviškio ir Kybartų miestų gyventojų skaičius kartu sudėjus. Jei suskaičiuotume visus, kurie dėl šių netekčių tapo našlaičiai, nelaimingi, vieniši, skaičius būtų įspūdingas.

2013 m. Lietuvos keliuose ir gatvėse žuvo 301 žmogus. Iš jų 103 vairuotojai, net 105 pėstieji, 32 dviratininkai, 51 keleivis. Sužeisti buvo 1074 vairuotojai, tiek pat pėsčiųjų, 284 dviratininkai, 1149 keleiviai.Šiais metais iki lapkričio 15-osios jau žuvę 217 žmonių.

Kelių policijos skyriaus pareigūnė Raimonda Vizgirdienė informavo, kad pernai per 10 mėnesių Marijampolės apskrityje įvyko 138 įskaitiniai eismo įvykiai (kai buvo sužaloti ar žuvo žmonės), šiemet tokių įvykių – jau 149. Žuvusiųjų šiemet – 17 (2013-aisiais per 10 mėnesių – 22). Apie 10 proc. skaudžių įvykių įvyksta dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

Dar viena skaudi tema – žuvę vaikai. Šiemet per 10 mėnesių Lietuvoje jau netekome 22 eismo įvykiuose žuvusių vaikų. Tai kelios darželinukų grupės, dvi futbolo komandos, 22 gedinčios šeimos. 2014 metais iki lapkričio 1 d. eismo įvykiuose žuvusių vaikų Marijampolės apskrityje neregistruota.

Minint Pasaulinę žuvusiųjų eismo įvykiuose dieną ne tik mūsų šalyje, bet visame pasaulyje bus degamos žvakutės, rengiami specialūs koncertai, organizuojamos eisenos, susitikimai su žuvusiųjų artimaisiais ir nukentėjusiaisiais, vyks diskusijos bei įvairios šviečiamosios akcijos.

Marijampolės aps. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE