Pagrindinis > Naujienos > Lapų grėbimo akcijoje pavyzdį marijampoliečiams parodė vaikai ir senjorai

Lapų grėbimo akcijoje pavyzdį marijampoliečiams parodė vaikai ir senjorai

Marijampolės savivaldybės administracijai spalio mėnesį pakvietus dalyvauti pirmą kartą organizuotoje lapų grėbimo akcijoje „Rudeninė švara – mano miestui!“ sulaukta apie tūkstantį dalyvių. Maždaug dvi savaites vykusioje akcijoje savo miesto ar įstaigos aplinką gražino 16 įstaigų kolektyvų, sulaukta ir pavienių talkininkų. Didžioji dalis talkininkų – mažieji miesto gyventojai, lankantys lopšelius-darželius ar mokyklas. Mažųjų kolektyvai kartu su auklėtojomis ar mokytojomis nusigrėbė lapus iš savo darželio ar mokyklos ir aplinkinių teritorijų. Trečiojo amžiaus universiteto senjorai sutvarkė Seminarijos parką prie buvusio Marijampolės kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto. Marijampolės socialinės pagalbos centro kolektyvas sugrėbė lapus Vytauto Didžiojo parke. Kadangi parko teritorija nemaža, čia veiklos užteko ir Darbo partijos Marijampolės skyriaus nariams. Sūduvos gimnazistai kartu su „Saulės“ pradinės mokyklos mokiniais darbavosi Pašešupio parke.

Į pirmą kartą surengtą akciją bene pirmieji įsitraukė Marijampolės savivaldybės administracijos darbuotojai. Apie šimtas valdininkų, ginkluoti grėbliais ir didmaišiais, išėjo grėbstyti Poezijos parko erdvių. prie jų prisidėjo ir miesto centre esančios Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokytojai.

Organizatoriai kvietė ne tik padirbėti, bet ir užfiksuoti smagiausias, gražiausias, įsimintiniausias akimirkas. Linksmiausių, kūrybiškiausių ir spalvingiausių nuotraukų autoriai, gausiausi kolektyvai, didžiausias teritorijas ir daugiausia lapų sugrėbę akcijos dalyviai buvo apdovanoti Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Meto Ražinsko padėkomis ir Savivaldybės administracijos Aplinkos valdymo skyriaus paruoštomis saldžiomis rėmėjų suaukotomis dovanomis lapkričio 13 d. kino teatre „Spindulys“ vykusiame renginyje. Sveikindamas susirinkusius akcijos dalyvius administracijos direktorius M. Ražinskas pakvietė įsitraukti į tokias akcijas ir ateityje – jau pavasarį vėl visi bus pakviesti švarinti savo miesto. Aplinkos valdymo skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius įžvelgia gilią tokių akcijų prasmę. Anot jo, tai ne tik biudžeto lėšų taupymas, bet ir gera švietėjiška priemonė. Jo skyrius buvo atsakingas už dalyvių registraciją, aprūpinimą didmaišiais lapams ir maišų išvežimu. Tą teko daryti net kelis kartus, mat akcijos laikas buvo gan ilgas, o ir lapai krito ne vienu metu.

Daugiau kaip pusketvirto šimto į „Spindulio“ kino teatrą susirinkusių akcijos dalyvių turėjo progą nemokamai pamatyti naujausią lietuvių filmą „Gustavo enciklopedija“. Tai buvo taip pat dovana už aktyvų dalyvavimą akcijoje.

Švarinimosi akcijos dalyviams savo produktų negailėjo UAB „Obuolių namai“. V. Giraičio gamybos ir komercijos įmonė, IĮ „Dalia“, UAB „Adelytė“, Rimos Klimavičienės įmonė, karšta kava ir arbata vaišino Aivaras Bielkauskas.

Viešųjų ryšių tarnyba

Savivaldybės administracijos archyvo nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE