Pagrindinis > Dėmesio! > Lapkričio 20-ąją minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

Lapkričio 20-ąją minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

 

Vargu ar metuose yra dienų be eismo įvykių. Apie pačius skaudžiausius gana plačiai informuoja žiniasklaida. Apmaudu, bet eismo įvykiai jau yra tapę mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi. Nelaimės keliuose kartais negrįžtamai pakeičia žmonių gyvenimus, niekais paverčia visus planus ir svajones. Sunku būtų įvertinti, kaip eismo įvykiuose patirtos netektys paveikia nukentėjusiųjų šeimas, visuomenę.
2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių tautų organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečias lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas bei dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar tiesiog pažįstamų.

Norėdami prisiminti ir įamžinti žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimą, kviečiame Marijampolės apskrities gyventojus, žuvusiųjų, nukentėjusiųjų eismo įvykiuose artimuosius lapkričio 20 d. (sekmadienį) dvasiniam susitelkimui.

Tą pačią dieną Šunskų šv. Marijos Magdalietės (10 val.), Marijampolės šv. Vincento Pauliečio (12 val.), Igliaukos šv. Kazimiero (12 val.), Gudelių Švč. M. Marijos Škaplierinės (10 val.), Gižų šv. Antano (12 val.), o taip pat Marijampolės miesto ir daugelyje apskrities bažnyčių bus aukojamos šv. Mišios, skirtos Pasaulinei dienai žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti.

Dvasininkai kalbės apie eismo dalyvio atsakomybę keliuose, atšvaitų naudojimo svarbą, pagarbą vienas kitam. Kelių policijos pareigūnai kartu su VĮ ,,Marijampolės regiono keliai” atstovu po Mišių dalins atšvaitus. Minint šią dieną prisijungs ir VĮ ,,Regitra” Marijampolės filialo darbuotojai.

Kviečiame visus eismo dalyvius nelikti abejingus nei savo, nei kitų saugumui kelyje, gerbti ir saugoti vieni kitus, kad išvengtume eismo įvykių ir beprasmių žūčių.

Marijampolės apskrities policijos kapelionas kun. Remigijus Gaidys

P.S. Šiais metais (iki lapkričio 1-osios) mūsų apskrityje žuvo 12 eismo dalyvių, sužalota 125.
2015-aisiais sausio-spalio mėnesiais eismo nelaimės nusinešė 17 gyvybių, sužeista 147 asmenys.
Marijampolės mieste pernai kelyje žuvo 2 žmonės, šiemet per tą patį laikotarpį – 1. Mūsų mieste šiemet per 10 mėnesių įvyko23 eismo įvykiai, kuriuose sužaloti 24 žmonės. Dalis eismo įvykių – dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE