Pagrindinis > Naujienos > Lietuvoje įvyko nacionalinė tvarkymosi akcija DAROM

Lietuvoje įvyko nacionalinė tvarkymosi akcija DAROM

 

Nors oras daugumoje Lietuvos savivaldybių buvo permainingas, tačiau tai nesutrukdė sėkmingai įvykti jau dešimtąjį kartą organizuojamai akcijai DAROM.

Skaičiuojama, jog DAROM dalyvių skaičius panašus kaip ir pernai, apie ketvirtis milijono. Šis skaičius apima ne tik pačią akcijos dieną, bet ir tuos, kurie balandį – švaros mėnesį prisijungė prie DAROM iniciatyvos įgyvendinimo. Kai kurie Lietuvos kampeliai tvarkėsi jau ir Šv. Velykų savaitę, intensyviau imta tvarkytis Darom akcijos savaitę, kuomet aplinką švarino dauguma mokyklų, darželių ar bendruomenių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį atidarė akciją sodindama sodinukus kartu su Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro „Rastis” darbuotojais ir vaikais.

Vilniaus miesto meras R. Šimašius aplinką švarino Vilniaus apylinkėse esančią teritoriją netoli savo sodybos.

Premjeras Saulius Skvernelis tvarkėsi Smiglių kaime, Zujūnų seniūnijoje. Jis teigė, kad šiose apylinkėse tikrai yra ką tvarkyti ir pastebėjo, kad šiais metais matyti kur kas mažiau plastiko ir stiklo butelių. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kartu su žmona ir anūkais taip pat dalyvavo jubiliejinėje 10-ojoje akcijoje DAROM. Kartu su Ringaudų bendruomene, kaip ir kasmet, tvarkė gyvenvietės aplinką. „Ši akcija skatina ne tik tvarkyti aplinką – darbas drauge skatina bendrystės jausmą, kuris augina bendruomenes, vienija asmenis, šeimas, valstybines institucijas, verslą, iniciatyvas ir kitus judėjimus. Raginu visus aktyviai dalyvauti akcijoje ir puoselėti mūsų visų aplinką ne tik šią dieną, bet ir kasdien”, – sakė parlamento vadovas.

Vienas iš akcijos DAROM 2017 prioritetų – piliakalnių tvarkymas. Pastarieji akcijos dieną  aktyviai tvarkyti Pakruojo, Utenos, Švenčionių ir kitose savivaldybėse. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai tvarkė gaisro nusiaubto Kryžių kalno bei Talkšos ežero prieigas. Tvarkant Talkšos ežero pakrantę rasta ne tik įvairių buitinių atliekų, bet ir padangų, televizorių, net baldų.

Kartu su akcija DAROM šeštadienį, Verkių regioniniame parke vyko Proenzi ArthroStop masinio „Ėjimo varžybos“, kurių metu žmonės ne tik stengėsi įveikti 15 000 žingsnių, o taip pat palaikė akcijos idėją ir eidami rinko šiukšles.

Iš viso per akciją surinkta apie 1 500 – 1 800 tonų atliekų, iš kurių daugiausiai komunalinės atliekos. Iš vandens telkinių, pakelių, miškelių buvo traukiamos ir renkamos padangos. Viename iš Rokiškio tvarkymosi taškų rastas ypatingai didelis kiekis padangų, kurios buvo paslėptos plėvele. Klaipėdoje iš vandens telkinių trauktos ne tik padangos, tačiau taip pat rastas senas vežimėlis, metalinės konstrukcijos. Dalyvius visoje Lietuvoje stebino randami baldai, buitinės technikos dalys, rūbai, seni batai, vien Vilniuje rasti keli gamtoje išmesti klozetai.Turbūt įdomiausias DAROM 2017 radinys – pistoletas, kurį rado įmonės OMNIVA darbuotojai Vilniuje. Daugiau neįprastų radinių šiais metais neaptikta, o Alytaus rajono koordinatorius juokavo, kad ,,jau pernai buvo surinktos visos bombos.”

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Lietuvoje įvyko nacionalinė tvarkymosi akcija DAROM

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE