Pagrindinis > Naujienos > Oficialiai duris atvėrė Marijampolės meno mokykla

Oficialiai duris atvėrė Marijampolės meno mokykla

 

Nors Marijampolės meno mokykla įsteigta, reorganizuojant ir sujungiant muzikos ir dailės mokyklas, dar 2015 m. pabaigoje ir nuo praėjusio rugsėjo įsikūrė Vyriausybės perduotuose buvusiuose Marijampolės kolegijos Edukologijos ir socialinio darbo fakulteto pastatuose, kur prieškaryje buvo Marijampolės mokytojų seminarija, vis nebuvo tinkamo momento oficialiai mokyklą atidaryti. Tokia diena išaušo balandžio 21-ąją, kurią mokyklos kolektyvas ir apsilankę svečiai laikys oficialia Marijampolės meno mokyklos atidarymo pradžia. Renginio metu ne tik perkirpta simbolinė įkurtuvių juostelė, mokyklos parke pasodintas ąžuoliukas, bet ir pirmąją savo kalbą sakė naujai paskirta mokyklos vadovė Rima Kukalienė, kuri oficialiai savo pareigas pradės eiti nuo gegužės 1 d. Tuo tarpu mokyklai laikinai vadovavo buvusi ilgametė Marijampolės dailės mokyklos direktorė Eglė Ambraziūnaitė. Visus persikraustymo iš buvusių patalpų kultūros centre sunkumus su kolektyvu įveikusi E. Ambraziūnaitė svečiams įsikūrimo istoriją pateikė labai lakoniškai ir išradingai – 18-ka žodžių, prasidedančių skiemeniu re-, tokių kaip „reikia, reorganizacija, reakcija, rezignacija, restitucija, rezultatas“ ir t. t.

Įkurtuvių juostelę perkirpo Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius, turintis sąsajų su šiuo pastatu, kai vadovavo Marijampolės kolegijai, ir laikinoji direktorė E. Ambraziūnaitė. Vėliau pastatą pašventino prel. Juozas Pečiukonis, o įkurtuvių iškilmes vainikavo meno mokyklos muzikuojantys vaikai.

Marijampolės meno mokykloje šiuo metu vykdomos dailės, muzikos ir choreografijos programos. Nuo rugsėjo ją lanko 665 ugdytiniai. Iš viso darbuojasi 54 pedagoginiai darbuotojai.

Dabartinis Marijampolės meno mokyklos pastatas pastatytas 1925 metais, tuomet ten ir įsikūrė Marijampolės mokytojų seminarija. Nors karo metais seminarijos patalpos buvo nuniokotos, sudarkytas parkas, 1944 m. seminarija vėl pradėjo darbą. Vėliau Marijampolės miesto valdžia neleido pastatui sunykti. 2014 m. pradžioje restauratoriai pabaigė šio statinio fasadų tvarkybos darbus. Dažnas marijampolietis džiaugiasi čia įsikūrusia menus ugdančia įstaiga, nes „kur rastume geresnę vietą meno mokyklai?“ Atrodo, pačios pastato sienos ir aplink plytintis brandus parkas kelia dvasią ir kūrybiškumą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE