Pagrindinis > Naujienos > Sėkmės paslaptis – būti pasiruošus galimybei tada, kai ji ateina

Sėkmės paslaptis – būti pasiruošus galimybei tada, kai ji ateina

 

Balandžio 20-21 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada, kurioje dalyvavo daugiau nei šimtas mokinių – rajonų, miestų savivaldybių technologijų olimpiados laimėtojų.

Mūsų miestui atstovavo net 3 mokiniai ir jų mokytojai. Tai Evelina Venčkauskaitė  iš Sūduvos gimnazijos, (mokytoja A. Čeplinksienė), Fausta Guogaitė  iš Rygiškių Jono gimnazijos (mokytojas R. Marčiulaitienė) ir Audrius Radžiūnas iš Šv. Cecilijos gimnazijos (mokytoja S. Makarevičienė).

Šių metų olimpiados tema „Mes kūrybingi ir išmanūs“. Mokiniai skirtingomis technikomis bei priemonėmis kūrė gaminius, kuriuose  atsispindėjo jų kūrybiškumas, sugebėjimas sujungti  tautinį paveldą su šiuolaikinėmis tendencijomis. Buvo vertinami mokinių atsivežti namų darbai, aprašai bei vietoje atliekamos užduotys. Pastarąsias  vėliau reikėjo gebėti išsamiai, nuosekliai, sklandžiai ir kūrybingai pristatyti  vertinimo komisijai.

Šį kartą sėkmė laimėjo Eveliną Venčkauskaitę iš Sūduvos gimnazijos ir jos mokytoją Almą Čeplinskienę. Jos į Marijampolę parvežė II laipsnio diplomą taikomojo meno, amatų ir dizaino grupėje. Evelinai reikėjo iš duotų medžiagų sukurti aksesuarą šiuolaikiniam drabužiui, naudojant tautinę ornamentiką. 

„Sėkmės paslaptis – būti pasiruošus galimybei tada, kai ji ateina“, – taip savo sėkmę apibūdino mokytoja, cituodama anglų politiką ir rašytoją Benjamin Disraeli. Daug nuoširdaus darbo ir savitarpio supratimosiekiant užsibrėžto tikslo. „Smagu, kad Evelina, būdama dvyliktokė, laikydama įvairias įskaitas, beišruošdama egzaminams, rado laiko ruoštis  olimpiadai ir joje taip sėkmingai pasirodyti”, – džiaugėsi mokytoja.

Smagu, kad laimėjimas į Marijampolę atkeliauja antrus metus iš eilės. Pernai sėkmė technologijų olimpiadoje lydėjo Eriką Kastiešiūtę iš Šv. Ceciljos gimnazijos (mokytoja S. Makarevičienė). Tada mokinė laimėjo I laipsnio diplomą.

Taip pat noriu pasakyti nuoširdų  ačiū visiems technologijų  mokytojams, kurie savo darbais prisideda prie technologijų olimpiados organizavimo bei skatina dalyvauti mokinius įvairiose parodose, šventėse.Dar kartą sveikiname dalyvius ir nugalėtojus.

Rita DIJOKIENĖ,

Marijampolės technologijų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE