Pagrindinis > Naujienos > Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio bendradarbiavimo darbo grupės posėdyje aptarti abiem pusėms aktualūs klausimai ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės

Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio bendradarbiavimo darbo grupės posėdyje aptarti abiem pusėms aktualūs klausimai ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybės

2020 m. vasario 12 d. Marijampolėje įvyko Lietuvos ir Lenkijos tarpvyriausybinės bendradarbiavimo per sieną komisijos Pasienio bendradarbiavimo darbo grupės XIV posėdis, kuriame aptarti bendradarbiavimo klausimai sanitarijos-epidemiologijos, veterinarijos, priešgaisrinės saugos, gelbėjimo, krizių valdymo, sienos apsaugos ir muitinės, pasienio ir viešosios tvarkos palaikymo srityse. Lietuvos ir Lenkijos tarnybų atstovai pabrėžė, kad labai svarbus abiejų šalių bendradarbiavimas, sprendžiant iškilusius klausimus.

Nacionalinio sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Marijampolės departamento direktorė Asta Šaučiūnienė ir Palenkės vaivadijos Valstybinis sanitarijos inspektorė Elżbieta Kraszewska akcentavo, kad šiuo metu pastebimos didėjančios Laimo ir erkinio encefalito ligų susirgimų tendencijos. Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas –– valstybinis veterinarijos inspektorius Gediminas Gvazdaitis kalbėjo apie afrikinio kiaulių maro situaciją, akcentuodamas, kad per 2019 metus Marijampolės apskrityje užfiksuota 12 ligos židinių. Palenkės vaivadijos Veterinarijos gydytojas Andrzej Czerniawski išsamiai pristatė susiklosčiusią paukščių gripo situaciją, plitimo tendencijas ir prevencijos priemones. Jis įvardino, kad šiuo metu Lenkijoje yra 21 paukščių gripo židinys stambiose paukščių fermose. Lietuvos ir Lenkijos veterinarijos tarnybų atstovai aptarė ir šernų populiacijos mažinimo problemas ir taikytinas priemones.

Priešgaisrinės saugos, gelbėjimo, krizių valdymo tarnybų atstovai pristatė bendrų programos INTERREG V-A  Lietuva–Lenkija 2014-2020 projektų, kurių tikslas yra užtikrinti aplinkos bei gyventojų apsaugą  pasienio regionuose, įgyvendinimą. Taip pat buvo akcentuota, kad šių tarnybų bendradarbiavimas vyksta ne tik įgyvendinant bendrus projektus, bet taip pat atliekant gelbėjimo darbus bei dalyvaujant bendruose renginiuose.

Bendradarbiaujant Sienos apsaugos ir muitinės tarnyboms sprendžiamos vogtų automobilių, suklastotų vairuotojų pažymėjimų, nelegalios migracijos ir kontrabandos problemos. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės vadas Virgilijus Raugalė ir Kauno teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojas Rimantas Baronas pabrėžė, kad abiejų pusių bendradarbiavimas, sprendžiant minėtas problemas, yra labai produktyvus ir reikalingas.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Harimantas Poškevičius ir Palenkės vaivadijos policijos viršininko pavaduotojas Jacek Tarnowski pristatydami viešosios tvarkos palaikymo tarnybų ir policijos tarnybų bendradarbiavimą pabrėžė, kad šių tarnybų bendradarbiavimas vyksta nuolat ir nedelsiant. Pagrindinės sritys, kurioms skiriamas didžiausias dėmesys, tai – akcizinių prekių ir narkotinių medžiagų transportavimo per sieną kontrolė. Taip pat vykdomi bendri patruliavimai, tarptautiniai mokymai, bendri projektai ir nuolatinis pasikeitimas informacija.

Tarnybų atstovai džiaugėsi bendradarbiavimo rezultatais ir galimybėmis jį pratęsti. Šalių atstovai susitarė, kad sekantis Grupės posėdis įvyks 2021 metais Lenkijos Respublikos teritorijoje.

Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos

Marijampolės apskrities skyriaus informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE