Pagrindinis > Naujienos > Ir išsipildė liaudies svajonės!

Ir išsipildė liaudies svajonės!

Nuo ryto Marijampolėje pakvipo meile, tokia itin tradicine – vyrų moterims arba moterų vyrams. Šventojo Valentino diena, skirta patuštinti pinigines vardan tų meilių padūsavimų. Nors esu homonegatyvistas, o tai ne tas pats,  kas yra homofobas, tačiau linkęs manyti, kad šv. Valentinas tiesiog nepagalvojo apie platesnes galimybes bei įvairovę ir tikėtina, kad jis būtų buvęs už įvairovę, bet pats jau senokai Danguje. Tai tiek tos meilės savo artimui.

Kita šventė bus šį sekmadienį ir ji susipratusiai tautinei liaudžiai yra arčiau širdies. Vasario 16-ji – mūsų visų nepriklausomybės diena. Ir neišdegs tautiečiams ją paminėti pas brolius lenkus. Nepardadienis, visi prekybos centrai bus uždaryti…

Gal tai sutapimas, netgi manyčiau, kad tai tikrai sutapimas,  marijampoliečių pašto dėžutes prieš Nepriklausomybės dieną užkimšo valdančių Marijampolę ir Lietuvą pasigyrimai. Jeigu socialdemokratų pastatytą šviesoforą ar padarytą perėją galima pačiupinėti ar net pauostyti, tai valstiečių žaliųjų „pasiekimai“ labiau pakylėti į Dangų. Gali tikėti, bet gali ir netikėti.

Dešimt pokyčių nuo šio Seimo kadencijos pradžios. Leiskite pacituoti retokai pasirodantį laikraštį „Už žemę ir žmogų“ (LVŽS informacinis leidinys, tiražas 199 000 egz.), kuriame šios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis skundžiasi: „Mes neturime atsvaros melagingoms žinioms, nes bet kokia žinia, parodanti, kad mūsų darbai neša realią naudą valstybei, staiga būna nuneiginėjama ir pasmerkiama žinių konstruotojų ir „influencerių“. Tikiu, kad tokiame fone žmonėms tampa sudėtinga atskirti, kas yra tiesa, o kas – melas.“ Teks padėti, mat ir pats ūkelyje turiu kelis gyvulukus, o kotletus užgeriu žaliomis, žinot apie ką aš čia.

Grįžtame prie tų pokyčių. Pirmasis pokytis – vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (į rankas) pakilo 180,9 euro ir dabar yra 817,8 euro. Vidutinė pensija padidėjo 89 eurais, ir senjoras dabar vidutiniškai turi 344 eurų dydžio galimybių siautėti visą mėnesį. Tautos viltis vaikai gauna dvidešimt eurų daugiau, o PNPD lengvatos gavėjų skaičius išaugo beveik trimis šimtais tūkstančių (276 000 vaikų)! Čia kaip ir viskas gerai, nors dažnas šauksite, kad nepažįstate tokias algas gaunančių. Mano patarimas: keiskite draugus, susidraugaukite su Seimo nariais, ir aplink turėsite stipriai per vidurkį uždirbančiųjų.

Penktasis pokytis jau įdomesnis, nes giriamasi, kad valstybės išlaidos sveikatos apsaugai išaugo 700 000 eurais. Nors nuolat kalbama, kad šioje sistemoje pinigai švaistomi ir būtina reforma. Tad peršasi išvada, kad pinigų kiekis, kuris naudojamas neracionaliai, žymiai padidėjo. Tačiau vidutinė paciento priemoka kompensuojamiems vaistams susitraukė iki vidutiniškai 2,2 euro. Kadangi esu vyresnio amžiaus žmogus, tai vaistukų jau reikia, tik bėda, kad man reikalingi vaistai išbraukti iš kompensuojamųjų, o rinkoje jie brangoki. Sutinku primokėti daugiau nei 2,2 euro, bet sugrąžinkit juos į sąrašą!

Kiti pokyčiai jau pateikiami ne „į rankas“, bet su mokesčiais. Ir valstiečiai bei žalieji teisūs, tai ne melas, tik manipuliacija. Vidutinis gydytojų atlyginimas 2551 eurų, o mokytojų – 1392 eurai. Sutikite, atrodo įspūdingai… Bet atmetus mokesčius mokytojėlių atlygis susitraukia iki kokių 800 eurų, o ir gydytojų alga nebe tokia įspūdinga, o dar nepasakyta, ar jų atlyginimas yra už vieną etatą, ar už visus du…

Du paskutiniai pokyčiai – tiesiog iš Dievo arba iš liaudies darbštumo ir ekonomikos pakilimo. Todėl jų ir neminėsiu.

Moralas. Pokyčių pristatyme trūksta skaidrumo, nors „influenceriai“ čia nagų neprikišo, bet iš esmės išsipildė liaudies svajonė: dar metai, ir gyvensime kaip prie… Laisvę ir atsakomybę už savo likimą pakeis pašalpos ir virtinė draudimų bei baudų. Tegyvuoja liaudies ir valdžios vienybė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE